08. října 2008
Kategorie: Motorista

Mercedes Benz – Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont

Mercedes Benz S je luxus na kolech již sám o sobě. A když si Mercedes vezme do své dílny úpravce mercedesů Carlsson,může vzniknout ještě luxusnější auto. Nevěříte?! Tak tedy po tomto článku uvěříte. Jmenuje se Carlsson Aigner CK65 RS Blanchimont a neomylně ho poznáte podle dvoubarevného laku karoserie a noblesních litých kol.

Karbonové detaily nových dílů jsou samozřejmostí – přední lízátko, zadní difusor či decentní odtrhová hrana. Vše je navrženo tak, aby se zlepšil přítlak vozu a tím se zvýšila i jeho jízdní stabilita. Ke stabilitě a většímu komfortu jízdy přispívají i ultralehká hliníková kola Carlsson, která jsou oproti sériově vyráběným kolům téměř o 50% lehčí. Dvoudílná jedenáctipaprsková kola mají shodnou velikost 21“ na obou nápravách. Kola obouvají pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx 265/30 vpředu a 295/25 vzadu.

Ty hlavní změny se ale udály uvnitř auta. Luxusní lifestylová značka Etienne Aigner, specializující se na kůži dodala nejen součást označení vozu, ale i čalounění, které doplňuje obložení z pravého dřeva, hliníku a Alcantary. Bílý sportovní volant Carlsson je čalouněn kombinací kůže a Alcantary, sedadla mají odvětrávání a paměť. CK65 je vybaven sadou LCD s úhlopříčkami od 7 do 15 palců, audiosoustavou 6.1 či bezdrátovým připojením na internet. Do přípravy těchto soustav se zapojily společnosti Alpine a Focal.

Pod kapotou se ukrývá vrcholný, přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec s objemem rovných šesti litrů. Carlsson přepracoval řídicí jednotku a motor osadil nerezovým výfukovým traktem, sportovním sáním a vylepšenými mezichladiči stlačovaného vzduchu. Díky těmto úpravám se z této robustní jednotky podařilo vykřesat 705 koní a elektronicky omezený točivý moment 1 100 Nm. Z bezpečnostních důvodů je maximálka Blanchimontu omezena na 320 km/h, přiččemž stovku vůz zvládne za 3,9 s.

A teď to nejdůležitější, cena začíná na zajímavých 390 000 Eur.

Autor článku je redaktorem serveru Autozone.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: