26. května 2023
Kategorie: Motorista

Co je interkom na motorku a jak si ho vybrat?

Komunikace při jízdě na motorce je pro mnoho motorkářů důležitá. Právě pro tyto účely slouží interkom. Díky tomuto prostředku můžete poslouchat hudbu, rádio, mluvit se spolujezdci (včetně batůžku na zadním sedadle) nebo telefonovat. Jde o velmi užitečný nástroj a nezáleží na tom, jestli jezdíte sami nebo ve skupině. Jak funguje a podle čeho byste měli vybírat?

Jak využít interkom v helmě naplno?

Každý motorkář zná ten pocit, kdy jedete na motorce, užíváte si jízdu a slyšíte zvonící telefon. Musíte zastavit, sundat si helmu, rukavice a potom se spojit s tím, kdo se vám snažil dovolat. S interkomem nic takového dělat nemusíte. Když si propojíte telefonem s interkomem, můžete zvednout hovor při jízdě, ale také poslouchat hudbu nebo využít navigaci.

Všichni motorkáři vědí, že hlavním účelem interkomu je komunikace s ostatními účastníky jízdy. Samotáři z něj ale také mohou hodně těžit, protože si poslechnou při jízdě hudbu. Spojit se můžete s telefonem, který vám při cestách hodně poslouží. Zároveň se můžete spojit také se spolujezdcem na zadním sedadle nebo s dalšími motorkáři, se kterými jedete.

Jak si vybrat dokonalý interkom pro vaši helmu?

Existují dva hlavní typy interkomů. Zvolit si můžete drátový nebo bezdrátový. Oba mají pozitiva i negativa. U drátových modelů budete mít všude kabely, ale jsou velmi spolehlivé. U bezdrátových modelů se nemusíte potýkat s kabely, ale musíte počítat s možnými výpadky ve spojení. Mezi další parametry patří dosah zařízení (až 1,5 km) nebo maximální počet spojení interkomů (max. 24 kusů).

Nezapomeňte se dívat také na kapacitu baterie a délku nabíjení baterie. Ovládání by mělo být velmi jednoduché a možné pomocí hlasu nebo snadno přístupných tlačítek. Při výběru se dívejte na voděodolné interkomy, u kterých se nebudete muset obávat deště. A myslete také na kompatibilitu. Nejlepší modely jsou takové, které můžete propojit i s produkty od jiných výrobců.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: