12. října 2023
Kategorie: PR tipy

Man cave moderního muže

O praktičnosti mužů netřeba pochybovat, pánské bydlení bývá jasným důkazem. Kromě potřebného nábytku, velké televize a herní konzole těžko hledat cokoliv, co by se jen zdánlivě dalo klasifikovat jako dekorace. Holé zdi bytu už vás ale přestaly bavit a hledáte inspiraci, jak si bydlení zútulnit? Pokud ano, poradíme vám, jak si pomocí praktických vychytávek udělat z bytu ultimátní man cave.

Zabydlete se: Síla tkví v detailech

Ať už jste v podnájmu, nebo ve vlastním, vždy byste se měli zaměřit na zútulnění svého bydlení, abyste se doma cítili dobře a rádi se tam vraceli. Nebojte se být výstřední, pokud to odpovídá vašemu vkusu, a naučte se pracovat s detaily a doplňky, které i z holé místnosti udělají cool prostor. Neupřednostňujte ale vzhled interiéru na úkor praktičnosti a pohodlí. Máte v oknech vnitřní žaluzie, které se vám zrovna nehodí? Doplňte je záclonami nebo závěsy a schovejte je. Nelíbí se vám kachlíčky za vanou? Netradiční závěs opět pomůže. Bojujete-li s opravovanou zdí, na které jsou vidět různé vrstvy barev, pomozte si obrázky různých velikostí, které velkou plochu rozbijí a upoutají pozornost na sebe.

Vyšperkujte si podlahu

Velkou parádu udělají v místnosti koberce a běhouny. Ty mohou oživit i obyčejný a trochu fádní prostor, aniž byste něco museli extra přestavovat. Nebojte se experimentovat. Ať už u menších koberců před sedačkou, běhounů na chodbě, nebo klidně i v případě koupelnových předložek ­– vytvořte si svůj vlastní designový prostor. Koberec můžete stylizovat tón v tónu nebo naopak sáhnout po vzorovaném kousku, který se stane centrálním bodem místnosti. Velmi populární jsou šachovnicové vzory v různých barevných kombinacích.

Vložte do interiéru trochu sebe

Jediné pravidlo, které při zařizování interiéru platí, zní: řiďte se vlastním srdcem a vkusem. Nikdo by vám neměl říkat, jak to má u vás doma vypadat. K originálnímu bydlení vám pomůže osobitost a detaily, které vás vystihují. Nebojte se jako dekoraci použít věci z vlastní sbírky namísto kupovaných nicneříkajících předmětů. Chcete si na zeď připevnit starý skate nebo basketbalovou obroučku? Do toho! Proč mít na polici generickou vázu, když si můžete vystavit sbírku svých sneakers nebo kšiltovek.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: