22. září 2020
Kategorie: PR tipy

Mám auto na operativní leasing a jsem spokojený, pochvaluje si Stanislav

Dnes pro vás máme krátký příběh pana Stanislava (44 let) ze Zlína. Stanislav se živí jako obchodní zástupce jedné velké firmy a když získal novou práci, potřeboval k ní i auto. Na následujících řádcích si můžete přečíst, jak tuto záležitost vyřešil a pro jaký druh půjčky na auto se nakonec rozhodl.

Nejsem žádný milovník aut, je to pro mě především dopravní prostředek

Přiznám se, že jsem nikdy nebyl nějakým velkým fanouškem aut. Ani jako malý jsem si s autíčky moc nehrál a ani později v dospělosti mě auta nijak nepřitahovala. Řidičský průkaz jsem si sice pro jistotu udělal už brzy po maturitě (asi ve 20 letech), ale vlastní auto jsem si pak stejně nepořídil. Nebyl důvod – měl jsem práci, do které jsem se bez problémů dostal pomocí městské hromadné dopravy, takže auto jsem nijak nutně nepotřeboval. Na dovolenou jsme byli zvyklí cestovat letecky, takže potřeba mít vlastní vůz u mě opravdu nebyla. To se ale jednoho dne změnilo – našel jsem si totiž nové a dobře placené zaměstnání, u nějž bylo ovšem bylo podmínkou mít svoje vlastní auto.

Do výběrového řízení jsem se přihlásil ještě s tím, že auto zatím nemám, ale v případě, že mě vyberou, nebude pro mě problém si jej pořídit. Z prvního pohovoru jsem měl dobrý pocit a i další kola vypadala velmi nadějně. Nakonec mě vybrali a já jsem tak po letech získal novou a lépe finančně ohodnocenou práci. S ní mi ale nastaly i určité starosti.

Auto jsem tedy potřeboval kvůli nové práci a tak nastala otázka, jak jej financovat

Tou hlavní starostí bylo pořízení auta. Tolik peněz, abych si jej mohl koupit rovnou, jsem našetřených neměl (a kupovat nějaký ojetý šunt za pár desítek tisíc jsem ani nemohl, musel jsem na svoje klienty působit reprezentativním dojmem). Začal jsem tedy přemýšlet o tom, jakou formu půjčky na auto zvolím. Pokud jde o finance, byl jsem vždycky docela konzervativní člověk a vždy jsem si jakékoli věci, týkající se peněz, velmi důkladně promýšlel.

Zvážil jsem pečlivě všechny možné varianty, každá z nich měla něco do sebe

Půjčku od známých jsem zavrhl okamžitě, nechtěl jsem dlužit nikomu z blízkých lidí. Zbývaly mi tři možnosti – zvolit nějakou formu leasingu (buď tradiční finanční nebo operativní) a nebo si vzít klasickou půjčku pro OSVČ. Spotřebitelský úvěr jsem zavrhl také – i když má svoje neoddiskutovatelné výhody, leasing mi přišel jako pohodlnější řešení. Ve finále jsem se tedy rozhodoval mezi klasickým a operativním leasingem a zjišťoval si podrobné informace o plusem i mínusech obou dvou možností.

Rozhodl jsem se pro operativní leasing, jenž je pro mé potřeby optimální

Ve finále jsem se rozhodl, že svoje nové auto budu financovat prostřednictvím operativního leasingu. Důvodů, proč jsem si jej vybral, bylo hned několik. V prvé řadě pro mě bylo důležité, že nemusím platit vůbec žádnou akontaci. To bylo první velké plus, ale zdaleka nebylo jediné. Další obrovskou výhodou (jež nakonec sehrála klíčovou roli v mém rozhodnutí) bylo to, že u operativního leasingu se o všechno stará leasingová společnost – ať už jde o pojistné záležitosti (jako je havarijní pojištění nebo povinné ručení), nebo pokud se jedná o jakékoli opravy, servisní práce, výměny pneumatik a další nezbytné činnosti. Jedinou nevýhodou je, že auto zůstává – a i po splacení zůstane – majetkem leasingové firmy, což mi ale vůbec nevadí. Mám ho opravdu jen kvůli práci, takže s touto věcí nemám žádný problém.

Leasing mi maximálně vyhovuje, nemusím se vůbec o nic starat

Operativní leasing splácím už zhruba jeden rok a zatím musím říct, že mi stoprocentně vyhovuje. Splátky jsou úplně v pohodě (mám nyní opravdu slušný plat) a co je pro mě důležité – nemusím se opravu skoro o nic starat. Samozřejmě benzín si musím tankovat sám, ale jakmile je potřeba nějaký servis apod., má to na starosti poskytovatel leasingu, což je pro mě velmi pohodlné a oceňuji to.

Myslím, že pro podnikatele je tato forma financování opravdu skvělá

Domnívám se, že pro osoby, které podnikají, resp. pracují na živnostenský list jako já, je operativní leasing rozhodně velmi dobrou alternativou vůči jiným způsobům financování. Je skvělé nemuset se skoro o nic starat a mít tak auto v podstatě v nájmu. Samozřejmě není to řešení pro každého, ale pro lidi, kteří mají auto jen jako nutnost, je to určitě alternativa, jež minimálně stojí za zvážení. Pokud ale někdo potřebuje auto nejen k práci, ale i na jiné účely (na cesty na dovolenou, na nákupy apod.) a je pro něj důležité, aby auto bylo jeho vlastním majetkem, řešením je pak buď tradiční finanční leasing nebo spotřebitelská půjčka – existují dokonce i speciální autopůjčky.

Určitě bych operativní leasing doporučil i ostatním, kteří to mají podobně jako já

Protože moje zkušenosti s touto formou leasingu jsou velmi dobré, rád bych tímto operativní leasing doporučil i ostatním lidem, kteří jsou v podobné situaci, resp. mají podobné preference jako já. Je zbytečné brát si např. drahé nebankovní půjčky nebo utrácet velké sumy peněz, když můžete zvolit tuto formu a auto si v podstatě pronajmout. Finančně to vůbec nevychází špatně a vy máte neustále k dispozici moderní vůz se vším pojištěním a zárukami, které potřebujete.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: