06. prosince 2021
Kategorie: PR tipy

Land Rover Defender je expediční legenda. Můžete ji mít i vy, a to za zlomek ceny!

Land Rover Defender, to je klasika všech klasik. Ikonický terénní vůz patří mezi nejdéle vyráběné automobily v dějinách světového automobilismu. Britská automobilka k tomu měla setsakramensky dobrý důvod – její offroad je v terénu prakticky nepřekonatelný. Vzorem pro „Defík“ byl neméně legendární Jeep Willys, jehož díly ostatně Maurice Wilks (inženýr automobilky Rover) pro stavbu prototypu.

Impozantní fakta, kvůli kterých se do Defenderu zamilujete

Pokud jste čirou náhodou existenci Defenderu brali na lehkou váhu, pravděpodobně jste se vůbec nezajímali o svět mimo zpevněné cesty. Jenomže nyní se ve vás probudila dobrodružná duše a nabádá vás k pořízení dopravního prostředku, se kterým hravě překonáte všechny nástrahy drsné přírody. Pravdou je, že je to právě Land Rover Defender, kdo se honosí titulem krále terénu. Tam, kde ostatní offroady končí, využívá jen zlomek svého potenciálu. Není náhoda, že se účastnil nejnáročnějších expedic a projel místa, na která se běžná auta nikdy nepodívají. Ale teď již slíbané zajímavosti.

K výrobě Defenderu je zapotřebí zhruba 7000 dílů, které se (a to převážně ručně) skládají do podoby offroadu cca 56 člověk-hodin.

Defender samozřejmě není pouze jeden, během produkce mezi lety 1948 a 2016 vyjelo z továrny Solihull přes dva miliony exemplářů. Jednotlivé modelové řady přirozeně zažily spoustu změn, ale všechny měly dva společné komponenty – pomocnou příčku v podvozku a zarážky plátěné střechy.

První Defender stál cirka 450 liber. Pod kapotou měl benzinový čtyřválec o objemu 1,6 litru s výkonem 37 kW.

Těžký terén je pro britského dobrodruha každodenním chlebem, ale nezalekne se ani extrémního počasí. Takže vás jistě nepřekvapí, že se v roce 2014 dostal až na nejchladnější míst na světě – poblíž ruského města Ojmjakon. Stačilo pár úprav a nevadila mu ani teplota atakující -60 °C.

Z Defenderu se vyrábí opravdu široké spektrum speciálů. Od sedmimístné verze přes pick-up až po obojživelné speciálky a šestikolové modely. Offroad si zamilovali hasiči, policisté, záchranáři a další pracovníci, kteří jsou v rámci své profese nuceni zdolávat náročný terén.

Popularita Landyho, což je další z mnoha přezdívek Defenderu, nezná mezí. I proto se objevil v nespočtu filmových klasik. Z těch posledních vzpomeňme třeba na bondovku Spectre.

Defender patří mezi top modely od Traxxas

Fanouškům RC modelů není nutné Traxxas sáhodlouze představovat. Zkušený výrobce modelů na dálkové ovládání chrlí skvostné kousky již několik desítek let a současnou nabídkou potěší každého milovníka nezdolné divočiny – v rámci edice Traxxas expedice nabízí exkluzivní limitovanou edici modelu expedičního auta Traxxas TRX-4 Land Rover Defender. A že je o co stát!

Pokud si z finančních nebo jiných důvodů nemůžete dovolit skutečného Defendera, bude pro vás RC model v měřítku 1:10 jasnou volbou. Pořídit si ho samozřejmě můžete i v případě, že vám v garáži dřímá opravdový expediční machr. S RC modelem si řádění v terénu užijete také naplno, ale úplně jinak.

S cenovkou lehce pod třicet tisíc sice nejde o nejlevnější záležitost, nicméně pro RC modely dané kategorie není taková částka nijak výjimečná. Naopak – s přihlédnutím na nekompromisní charakteristiku a špičkové zpracování – se jeví jako koupě století. A pozor – modeláři z Elcaru vám ho individuálně poladí na přání.

RC model Traxxas TRX-4 Land Rover Defender láká na spoustu unikátních detailů včetně ručně stříkané karoserie v dechberoucím oranžovo-černém provedení či drobnostmi typu barevně sladěného víčka nádrže s kanystry. Když k tomu přičtete dvoustupňovou převodovku s uzávěrkami diferenciálů, podporu 5 jízdních režimů a zbrusu novou čtyřkanálovou RC soupravu s Bluetooth konektivitou, je nadmíru jasné, že si užijete pořádnou porci surové terénní zábavy.

RC model Land Roveru Defender, ale také další skvělé expediční vozy, seženete u specialistů na elcar.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: