02. června 2022
Kategorie: PR tipy

Milujete turistiku? Pak je pro vás základem výběr kvalitních bot

Sezóna pro vyznavače pobytu venku je již v plném proudu a s ní se zvyšuje i počet nachozených kilometrů. Nezáleží na tom, zdali vás nadchla chůze pouze v okolí vašeho domova, v lesích, náročném terénu, nebo si dopřejete výlety v těžkých vysokohorských podmínkách, vždy musíte vsadit na adekvátní vybavení. Na co si dát během zkoušení obuvi pozor?

Kamenem úrazu je špatně zvolená velikost

Možná se mnozí z vás diví, ale někteří jedinci dokáží již v této prvotní fázi udělat velké chyby. Je nutno vzít v potaz rozdílná kritéria, ve kterých se liší obyčejné boty na ven, klasické boty do přírody, boty na túry a pořádná outdoorová obuv. Právě poslední zmíněná kategorie vyžaduje trochu jiný přístup.

Během zkoušení takové pokročilé ochrany nohou do náročných podmínek je potřeba, abyste byli schopni do prostoru mezi vaši patu a vnitřní stěnu obuvi bez problémů strčit dva prsty. Díky této důležité mezeře si zajistíte pohodlí i v těch největších stoupáních a nebudete každým krokem drtit své prsty ani patu. Stejně tak si budete moci obléct pořádné tlusté ponožky, případně si jich vzít na sebe několik při chůzi ve velmi chladných podmínkách.

Vysoké, nebo nízké?

Jedním z nejčastějších dotazů je výška bot. Outdoorová obuv pánská i outdoorová obuv dámská se vyrábí buď v nízkém, či vysokém provedení. Zde je důležité si uvědomit, do jakých podmínek a terénů si daný produkt hodláte vzít. Obecně platí, že méně náročné a kratší výlety s lehčím vybavením hravě zvládnete se zbožím z první zmíněné kategorie. Pro namáhavé túry, několikadenní pochody a mokrý terén si určitě pořiďte vyšší ochranu. Ta bezpečně zafixuje vaše kotníky i v extrémních situacích, čehož si budete cenit hlavně v kombinaci s těžkým batohem.

Každý materiál má odlišné vlastnosti

Zde se setkáme převážně se dvěma hlavními způsoby výroby bot. Lehčí, prodyšnější, o něco méně odolné a levnější řešení je určitě kombinace kůže a textilu. Danou variantu oceníte při klasických túrách v našem mírném prostředí, kde vám bude bohatě stačit. Pokud plánujete absolvovat náročné pochody v horším a méně schůdném terénu, pak kupte raději celokožené provedení. To je těžší, méně prodyšné, avšak neuvěřitelně odolné. Snad nemusíme říkat, že si ale celkem připlatíte.

Pevnost a označení

V podstatě lze v dnešní době nalézt šest různých označení pevnosti obuvi. Dočkáme se tudíž kategorií A, A/B, B, B/C, C a D. Co to znamená? Každé písmeno symbolizuje odolnost daného zboží, přičemž varianta A je brána jako vycházková, zatímco D slouží vyloženě do extrémních podmínek. Čím vyšší písmeno abecedy, tím tužší a odolnější řešení máte právě v rukou. Pro výlety v naší zemi vám v drtivé většině případů postačí produkt s certifikací B.

Kvalita je základ

Nyní se dostáváme k další oblasti velmi častých pochybení. Mějte na paměti, že se jedná o vaše zdraví, pohodlí a bezpečí, takže se nesnažte ušetřit za každou cenu a kupovat si ty nejlevnější boty. Stejně příliš neušetříte, když se vám za půl roku úplně rozpadnou a budete muset pořizovat nové. Mnohem lepším nápadem je výběr opravdové kvality, která vám vydrží léta a léta používání. Zvláštní přístup přirozeně vyžaduje dětská outdoorová obuv, jelikož vašim ratolestem stále rostou nohy, a tak potřebují každou chvíli nové a větší zboží.

Chcete-li si dopřát velký výběr vážně ověřené a spolehlivé ochrany vašich nohou, pak se podívejte na internetové stránky známého prodejce CCC. Dočkáte se širokého výběru, bezkonkurenčních cen a v případě jakýchkoliv dotazů se vás ujme speciálně vyškolený personál. Hlavně s nákupem příliš neváhejte, protože sezóna je už v plném proudu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: