25. prosince 2020
Kategorie: Sukničkář

Kristen Stewart: kráska, kterou proslavila sága Stmívání

Kristen Jaymes Steward patří k herečkám, jejichž kariéře přáli rodiče i okolnosti. Narodila se v kalifornském Los Angeles, tedy co by kamenem dohodil od Hollywoodu. Kristinin otec navíc pracoval jako producent pro televizní kanál Fox a její matka je korektorka scénářů. I proto se poprvé na televizní obrazovce objevila už v osmi letech, byť šlo jen o němou roli.

Od dětských rolí k Stmívání

Od čtrnácti let začala Kristen sbírat jednu roli za druhou a všímali si ji nejen filmaři, ale také kritici a fanoušci. Po úspěšných filmech Na území žen a Útěk do divočiny už bylo zasvěceným lidem v odborných kruzích jasné, že Hollywoodu roste nová krásná hvězda. To se naplnilo v roce 2008, kdy Kirsten získala roli Belly Swanové v sáze Stmívání.

Se svým hereckým partnerem Robertem Pattinsonem se rychle stali idoly dospívajících a lehce mrazivá romance o vztahu lidské dívky a upíra se stala také kasovním trhákem, díky čemuž se z jednoho filmu stala pětidílná série. Kirsten byla hlavní hvězdou všech pěti snímků, čímž definitivně vstoupila mezi hollywoodskou smetánku.

Hraní ve videoklipech

Od hollywoodských kolegů Kristen mimo jiné odlišuje skutečnost, že ráda hraje v hudebních videoklipech. Spolupracovala i s opravdovými hvězdami, v roce 2016 se například objevila v klipu k písní Ride ‚Em On Down od Rolling Stones. Vidět jste ji mohli také v klipech kapel Muse a Paramore či po boku zpěvačky Christiny Perri.

Éra po Stmívání

Navázat na úspěch takového fenoménu, jakým se stalo Stmívání, není jednoduché, a tak se Kirsten v současnosti trošku hledá. Kvůli tomu dokonce v poslední době odmítla několik zajímavých filmových rolí. I přesto jsme ji mohli pravidelně vídat v kinech, z poslední doby můžeme zmínit například tyto snímky:

  • Filmová adaptace slavného Kerouacova románu Na cestě
  • Nová verze trháku Charlieho andílci
  • Koprodukční evropský film Sils Maria, za nějž Kristen získala několik festivalových ocenění
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: