29. dubna 2022
Kategorie: Sukničkář

Eva Herzigová: česká Marilyn Monroe i Miss Wonderbra

Po zahájení kampaně na podprsenku Wonderbra řidiči v New Yorku kvůli jejímu bujnému poprsí na billboardu nestíhali dobrzdit a bourali. Psal se rok 1994 a Eva Herzigová získala kontrakt na propagaci podprsenek Wonderbra společnosti Triumph. Úspěchu se jí dostalo po jejím příjezdu do Paříže, kam odjela pracovat jako modelka z Litvínova namísto původních plánů jet studovat do Prahy ekonomii. Eva se stala pro mnohé Marilyn Monroe z Východu a dodnes patří mezi nejlepší světové topmodelky.

Paříž volá

O práci modelky Eva nikdy neuvažovala, chtěla se naopak věnovat studiu. V roce 1989 však doprovázela kamarádku na konkurz agentury Metropolitan Models a aniž by to tak plánovala, zvítězila a odjela do Paříže, kde se jí otevřel svět módního průmyslu dokořán. Eva byla rychle hvězdou přehlídek, po triumfálním úspěchu s podprsenkou Wonderbra a sloganem „Look me in the eyes“ („Dívej se mi do očí“) přišla nabídka značky Guess. V kampani nahradila Claudii Schifferovou.

Marilyn Monroe z Východu

Díky kampani na podprsenku se stala sexsymbolem 90. let minulého století doslova přes noc. Provokativní billboard navíc Evě přinesl přezdívku Marilyn Monroe z Východu. Další nabídky na pracovní příležitosti se jí tak jen hrnuly, spodní prádlo předváděla i pro věhlasnou značku Victoria’s Secret. Pravidelně chodila přehlídky v modelech Calvina Kleina, Hugo Bosse nebo Versace.

Focení pro Playboy a drogy

Na prahu třicítky dostala nabídku na nafocení aktů pro časopis Playboy, kterou přijala a objevila se v srpnovém čísle ročníku 2004 na fotografiích Maria Sorrentiho. Nedlouho poté ztělesnila také bohyni Venuši během zahájení zimních olympijských her v italském Turíně. Sexsymbol devadesátek minulého století bývá spojován ale i s užíváním drog, především kokainu, dnes je však spokojenou maminkou tří synů a žije se svým partnerem Gregoriem Marsiajem.

Zdroj / foto: comicbooksgalaxy.com

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: