23. července 2021
Kategorie: Sukničkář

Dakota Johnson: Hvězda, která se nahoty nebojí

Dakota Mayi Johnson nepatří mezi typické hollywoodské krásky a o jejím herectví mnozí pochybují, pravdou nicméně zůstává, že patří mezi nejodvážnější ženy ze stříbrného plátna. Alespoň pokud se držíme kategorie běžných filmů a nikoli porna. Na vině je zejména její hlavní role v populární sérii Padesát odstínů, kde se celkem běžně pohybuje nahá a nechává se svazovat.

Dítě ze slavné rodiny

V Padesáti odstínech šedi, prvním filmu této série, se ale Dakota objevila až v šestadvaceti letech, dlouho po začátku své kariéry. Jako dcera známých herců Melanie Griffith a Dona Johnsona měla cestičku k filmu odmalička umetenou, a tak se před kamerou poprvé objevila už v deseti letech v komedii Léto v Alabamě. Projít konkurzem pro ni bylo snadné, Dakota zde hrála dceru své vlastní matky, která měla ve filmu hlavní roli.

V osmnácti na odvykačce

Na další výraznější šanci sice musela Dakota počkat deset let, ale do značné míry si za to mohla sama. Už jako puberťačka totiž začala mít potíže s alkoholem a možná i dalšími návykovými látkami, což se u ní v rodině zřejmě dědí podobně jako herecké vlohy. V osmnácti letech se dokonce vydala na protialkoholickou odvykací kúru, což je ve Spojených státech rarita. Alkohol se tam totiž smí konzumovat až od 21 let a prodej alkoholických nápojů je pod přísným dohledem.

Herečka, která nutně potřebuje nového agenta

I když se Dakota po dvacítce zklidnila, alespoň pokud jde o alkohol, a zahrála si téměř ve dvou desítkách filmů, kritici jí nejsou příliš nakloněni, a často se o ní mluví zejména jako o herečce, která se nebojí obnažit se na plátně. Série filmů, která ji proslavila, je toho ostatně nejlepším důkazem. Filmové kritičky jí ovšem opakovaně doporučují, aby si našla jiného agenta. Pak by nemusela hrát nevděčné a špatně hodnocené role.

Ty jí vynesly například nominace na tyto anticeny:

  • Zlatá malina v kategorii Nejhorší herečka (více filmů)
  • Zlatá malina v kategorie Nejhorší filmová dvojice (Padesát odstínů šedi)
  • Alliace of Women Film Journalists EDA Awards v kategorii herečka, který nutně potřebuje nového agenta (více filmů)
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: