11. června 2008
Kategorie: Sukničkář

Sexy holky: Maria Šarapovová

Mladá, krásná, úspěšná, bohatá a cílevědomá. To vše splňuje jedna z největších tenisových krásek. Ruska jménem Maria Šarapovová. Často bývala srovnávaná s jinou ruskou, dnes už bývalou tenistkou, Annou Kurnikovovou. Ze začátku díky jejich raketové tenisové kariéře, později díky tomu, jak se dokázaly proslavit i díky svému tělu. Ale zatímco Anna s tenisem sekla a už se ani tolik nepohybuje v modelingu, Maria v tenise válcuje jednu soupeřku za druhou a i svou sexy figuru dokázala perfektně využít. I proto se srovnáním se svou kolegyní brání a často je na to už i alergická. „Nejsem Anna II. Chci, aby se psalo jen o mém tenisovém umění,“ prohlásila už v 18-ti letech a šla si svou cestou. Cestou, která je velmi úspěšná.

Mariiny tenisové začátky

Po výbuchu černobylské elektrárny její rodiče odešli na Sibiř. Zde se jim v městečku Njagaň 19. dubna 1987 narodila malá holčička, Maria. Ve zdejších podmínkách nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohla v budoucnu stát jednou z nejznámějších žen planety. Jenže její otec, Yuri, v ní viděl něco, co ho přivedlo k tomu, že jeho dcera už ve čtyřech letech držela tenisovou raketu. V říjnu roku 1993 se v Moskvě konal turnaj zvaný Kremling Cup a zde nemohla šestiletá Šarapovová chybět.

Na turnaji podávala obdivuhodné výkony a všimla si jí Martina Navrátilová, v té době obrovská hvězda. Právě ona dala impuls jejímu otci, že v jeho dceři opravdu něco je. A už o dva roky později spolu cestovali do USA na vyhlášenou akademii Nicka Bollettieriho v Brandentonu na Floridě. Jenže zde ji i přes její obrovský talent nepřijali, neměla totiž dostatečný věk. Oni to ale nevzdali, oba v Americe zůstali a Yuri Šarapa trénoval Marii sám. A v roce 1995, ve svých 9- ti letech už si své stipendium vybojovala. Poté, ve svých 13- ti letech vyhrála turnaj v kategorii do šestnácti let. Skvělý začátek její kariéry.

Profi kariéra

Na profesionální kariéru nastoupila už jako 14- ti letá dívka, bylo to v roce 2001. A již o dva roky později vyhrála svůj první turnaj v Tokiu. Poté ještě přidala dva turnajové tituly. Ale její první velký vrchol kariéry na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2004, tehdy jako 17- ti letá tenistka, dokázala vyhrát nejcennější turnaj – Wimbledon. A o rok později se jako první Ruska stala tenisovou světovou jedničkou. A ve špici se pohybuje dodnes. Přidala také vítězství na US i Autralian Open, mnoho dalších triumfů na okruhu ATP a tato čísla neustále rostou.

Zatím jí chybí jen vítězství na pařížském Rolland Garros. Ve čtyřhře už také odehrála hodně utkání, ve kterých výhry mírně převyšují nad porážkami. I proto se jim tolik nevěnuje, její nejlepší umístění bylo 41. místo v roce 2004. V této disciplíně si nejčastěji volí spoluhráčku z Thajska nebo ruské kolegyně. Často se proslýchá, že Šarapovová chce s tenisem skončit a věnovat se modelingu. Jenže ona sama tyto spekulace velmi razantně vyvrací a dává všem najevo, kudy i nadále vedou její kroky. V tenise toho má ještě hodně co dokázat a má předpoklady k tomu, aby to i dokázala. Na svou „druhou kariéru“ má času ještě mnoho.

Volný čas Šarapovové

Toto stránku jejího života novináři častokrát řeší více než tu tenisovou. Objevují se zprávy o již zmiňovaném konci kariéry, řeší se její přítel. Ten je ale neznámý, i když by to chtěl určitě být nejeden z nás. Často se také řeší její velmi hlasité výkřiky na tenisových kurtech během utkání. Na ty už si stěžuje i většina z Mariin protihráček, ale mnohé muže spíše přitahují. Možná více, než její sportovní výkony. Zato jeden z jejich bývalých milenců si jejich výkřiků prý moc neužil. Měl použít slova : „Během sexu ze sebe nevydala ani hlásku. Jen ležela na posteli a skoro vůbec se nepohnula. Doslova jako mrtvá žába.“ Těžko říct, kde je pravda, neznám nikoho, kdo mi to mohl potvrdit.

Má také svou značku parfémů, velmi drahých. V roce 2005 zase propagovala svou kolekci šperků a kabelek na reklamním turné v Japonsku, kam si pozvala i Japonku Sugyamovou. Právě po této akci se začalo mluvit o jejím údajném konci s tenisem. Jednou, po své návštěvě Vietnamu, byla tak šokovaná zdejšími podmínkami, že zde vybudovala svou tenisovou akademii. Je také ambasadorkou dobré vůle nadace UNDP a zde poslala 100 000 dolarů na pomoc lidem, kteří jsou postiženi tragédií v Černobylu. Na své módě si velmi zakládá i během tenisových turnajů, hlavně na londýnském Wimbledonu. Zde v roce 2008 hrála v kraťasech a navíc přiznala, že má hodně v oblibě pánskou módu, hlavně smokingy. Určitě si na zápasy ještě připraví nějaký zajímavý kostým.

Časopis People ji dokonce v minulosti zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Maria navíc dělá reklamu několika firmám, největší však firmě Sony Ericsson, s níž na trh stále uvádí nové kolekce. Také večírky a různé velké akce Marii nejsou vůbec cizí. Šarapovová se tedy kromě tenisového života musí vypořádat i s bulvárem a závistivými lidmi, ale vše zvládá bez větších problémů a vítězí na všech frontách.

Maria Šarapovová

Se svou výškou 188 centimetrů patří mezi nejvyšší tenistky na okruhu ATP. Váží však jen 59 kg a to jí pomáhá k její krásné postavě. Tenisovou raketu drží v pravé ruce a i srdce má na pravém místě, má totiž nadaci na pomoc dětem, ve které se hodně angažuje. V současnosti bydlí v Kalifornii. Zaručeně ji dokáže vytočit, když nemůže mít boty, které chce, ve své velikosti nebo třeba když po umytí auta další den prší a celá práce je na nic. Chtěla by si zkusit duet se zpěvákem Justinem Timberlakem nebo charitativní akci s Bonem z U2. Maria se nejraději stravuje v New Yorské restauraci Campagnolas. Její nejoblíbenější film je : Lepší pozdě nežli později a vysněná dovolená Šarapovové by měla být na Maledivách.

Se svým dosavadním příjmem, který se pohybuje už hodně za hranicí 10 milionů dolarů ( dnes 12 030 153 USD ) a který ještě bude hodně narůstat, Maria nebude mít problém si tuto dovolenou užít i několikrát ročně. Maria Šarapovová si již v nízkém věku dokázala vybudovat velmi dobrou pozici jak ve světě sportu, tak i ve světě reklamy a módy. Ale tato kráska se určitě jen s tím nespokojí a uslyšíme o ní ještě hodně dlouho. A to na všech frontách.

Zdroj / foto: geeksoncoffee.com.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: