17. června 2022
Kategorie: Geek

Kdo je vlastně Elon Musk? Pro někoho blázen, pro jiné geniální člověk

Elona Muska zná téměř každý. Patři mezi nejbohatší muže planety, aktuálně se rozešel se svou přítelkyní a chystá kolonizaci Marsu. Přitom ve škole to byl tichý hoch, který se věnoval knihám a ostatních lidí si moc nevšímal. Jak vypadá dnes, si můžete přečíst na internetu, kde najdete i spoustu zajímavostí o něm.

První dolary vydělal ve dvanácti letech

Že je Elon zajímavé dítě, věděli jeho rodiče velmi brzy. Už ve 12 letech si vydělal prvních 500 dolarů, ve svých 27 už byl multimilionář a u nohou mu ležel skoro celý svět. Je zakladatel společnosti SpaceX, která „vyváží“ lidi do vesmíru a ti zažívají nevšední zážitky. Založit platební portál PayPal, který využívají lidé po celém světě. A ačkoliv někteří tvrdí, že je to dočista bláznivý člověk, Elon si stojí za svým, i když má celkem nereálné cíle.

Rozhodl se není dokázat, že se na Marsu dá žít. Chce tam poslat posádku plnou lidí již v roce 2024, a i když NASA nevylučuje, že je možné na Marsu život vytvořit a udržet tam podmínky k přežití, zdá se to jako nereálný projekt. Musk má ale jasné vize – chce postavit základnu, pošle na planetu kosmickou loď, poté jich bude více, a nakonec se bude budovat město.

Elon Musk neměl šťastné dětství

Elon se narodil Jihoafričanovi a kanadské občance, ve škole pak byl často šikanovaný. Proto svou pozornost věnoval hlavně knihám. V sedmnácti letech vycestoval za studiem do Kanady, aby měl blízko do Spojených států. Přiznal se, že umělou inteligenci považuje za hrozbu lidstva a proto chce, aby se život dal žít také na jiné planetě.

Někteří si o něm ale myslí svoje a věří, že to nemá v hlavě v pořádku. Elon ale dokazuje, že má všech pět pohromadě. Uvidíme, jak se se svými plány do budoucna popere a jestli se skutečně dočkáme dovolených na Měsíci nebo na Rudé planetě, kterou chce osídlit. Jisté je, že sám Elon se o svou budoucnost bát nemusí.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: