19. února 2021
Kategorie: Sukničkář

Jennifer Aniston: nejhezčí a nejúspěšnější z Přátel

Budete-li mezi herečkami hledat nějakou ikonu poslední dekády minulého století, musí nutně zaznít jméno Jennifer Joanna Aniston. Tahle kráska s řeckými kořeny tehdy zářila v dodnes populárním seriálu Přátelé, udávala módní trendy a mužům motala hlavy. A nejen těm obyčejným, v roce 2000 se Jennifer provdala za hereckého kolegu Brada Pitta, manželství však vydrželo jen pár let.

Chtělo to trochu zhubnout

Některé herečky se na stříbrném plátně prosazovaly už v dětském věku, nebo alespoň jako náctileté hvězdičky. Jennifer takové štěstí neměla a až do svých pětadvaceti let, kdy dostala roli v Přátelích, se jen občas mihla v některé z nepříliš významných rolí. „Musela jsem trochu zhubnout. Ne že bych byla tlustá, ale měla jsem zadek jako Řekyně,“ komentovala své nepříliš úspěšné začátky v jednom z pozdějších rozhovorů.

Víc než jen seriálová herečka

Seriálovému herectví se mnoho herců vyhýbá, bojí se, že se na dlouhá léta dostanou do určité škatulky a režiséři se budou bát obsadit je do pro ně atypické role, protože diváci by jim takový posun nevěřili. Dá se říct, že s podobnými potížemi se potýkaly i ostatní hvězdy Přátel, nikoli však Jennifer. Svou popularitu dovedla využít a zúročit rolemi v divácky úspěšných filmech, jako jsou:

  • Pařba o Vánocích
  • Je prostě báječná
  • Millerovi na tripu
  • Božský Bruce

Jedna z nejlépe placených hollywoodských hereček

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Přátel patřila Jennifer mezi nejlépe placené hollywoodské herečky – u posledních dvou sérií byl honorář šestice hlavních protagonistů milion dolarů za každou epizodu. Částka je zdánlivě velmi vysoká, ale nemalý díl z ní ukously kalifornské daně či odměna hereckého agenta. I tak si ovšem v té době Jennifer přišla na slušné peníze a filmy, které v poslední době natáčí, už proto může brát hlavně jako koníčka. Stejně je tomu i s jejím nejnovějším snímkem Vražda na jachtě, který měl nedávno premiéru na Netflixu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: