17. února 2023
Kategorie: Hazardér

Jak začít sázet? Tipy pro začátečníky

Za poslední roky se sportovní sázení dostalo do popředí. Jestli k tomu přispěla pandemie, nebo něco jiného, těžko říct, každopádně, jestli nemáte žádné zkušenosti a chcete začít, tak čtěte.

Favorita utkání poznáme na základě kurzu. Čím nižší kurz je, tím větším favoritem je, oproti soupeři. Většinou, když je podobný kurz mezi domácím a hostujícím týmem, tak to značí, že hostující tým je papírově silnější nebo má lepší formu, ale stále se musí počítat s domácími, jež budou mít jistotu znalosti domácího prostředí a fanouškovské podpory. V tenisu se vyplatí sázet na základě postavení hráče v žebříčku, aktuální formy, vzájemných zápasů a hlavně, jak si vede na daném povrchu. Teď se podíváme tedy na pár základních pravidel, než se ponoříte do tohoto světa sázení.

Stanovte si jasnou strategii

Na začátku je dobré si určit strategii, směr nebo cíl, kterého chcete dosáhnout. Pevná strategie, a především chladná hlava vám pomůže odolat vysokým riskům, u kterých byste později mohli litovat ztrátu velkých peněz. Zkuste se zaměřit na určitý sport, soutěž a tam využít svůj model sázení. Podle úspěšnosti různě upravujte nebo vyměňte soutěž. V případě kladných čísel můžete tuto taktiku rozšířit na další soutěže.

Nebojte se čas od času trochu více zariskovat, alespoň, co se týče kurzu. Pokud tomu věříte, a je tam vyšší kurz, vsaďte to samostatně a uvidíte, třeba vám to vyjde. Naopak, nedoporučuji zařazení velkého množství zápasů na tiket, protože tím klesá pravděpodobnost vítězství.

Nenechte se ošálit kurzy

Ano, na začátku článku jsem psal o tom, že favorit se pozná podle kurzu, ale ne vždy to tak je pravda. Favoritem je pro tu danou sázkovou společnost, ale lepší je se nespoléhat příliš na tyto prognózy. Jestli máte přehled o dané soutěži, zkuste si nejdříve tipnout výsledek zápasu, a poté si ho porovnejte s kurzy. Někdy se budete divit, jaké kurzy na vás vyskočí, proto se jimi nenechte zmást.

Vyplatí se samozřejmě sledovat dění okolo zápasů. Někdy se totiž stane, že týmy pošetří své hráče, na úkor důležitějších zápasů, ale kurz není nijak změněný. V tu chvíli se opravdu vyplatí přemýšlet, jestli nezměnit tip na soupeře.

Nechte se inspirovat!

Nebojte se zavítat do cizích vod. Čas od času není špatným nápadem podívat se na tikety jiných uživatelů, abyste mohli porovnávat své tipy a popřípadě se nechat i inspirovat

Tím inspirace nemusí končit. Existují různé analýzy, které píšou experti, ale nejen ti, samotní tipéři mohou psát rovněž analýzy, které různě dokládají statistikami nebo čísly.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: