08. prosince 2023
Kategorie: Zvědavec

Jak se vypořádat s kocovinou po vánočním večírku?

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi přichází i nezbytné firemní večírky. Tyto akce mají potenciál být legendární, ale také mohou skončit bojem s kocovinou, který se může proměnit v epickou odyseu. Pokud jste po posledním večírku prozřeli s hlavou těžší než váš notebook a žaludkem na vodě, máme pro vás několik osvědčených tipů, jak se dostat zpět do formy.

Předvečerní příprava

Než vůbec vyrazíte na vánoční party, nezapomeňte se řádně najíst. Plný žaludek zpomaluje vstřebávání alkoholu do krve, takže získáte nějaký ten čas navíc, než vás dostihnou účinky vánočního punče. A nebojte se toho tučnějšího steaku – tuky jsou vaším spojencem!

Hydratace je klíčová

Mezi jednotlivými drinky si dávejte pauzy na sklenici vody. Toto pravidlo vás nejenže může udržet déle na nohou, ale také pomůže zamezit dehydrataci, která je hlavní příčinou ranních bolestí hlavy.

Rozumné dávkování

Chytrý člověk pozná, kdy má dost. Ano, firemní večírek je čas na oslavu, ale nikdo neocení, když se z vás stane ten, který se bude válet pod stromečkem. Snažte se pít pomalu a vybírejte méně silné nápoje.

Zázračný vitamín B

Věděli jste, že B-komplex může být vaším nejlepším přítelem při boji s kocovinou? Užijte si svůj večírek a než půjdete spát, dopřejte si dávku tohoto zázračného vitamínu. Prý pomáhá rychleji se zbavit toxických produktů metabolismu alkoholu.

Ranní po-kocovinový rituál

Jakmile se probudíte a cítíte, že včerejšek s vámi nebyl zrovna nejlepší kamarád, sáhněte po osvěžujícím sprchovém gelu, šálečku silné kávy a snídani bohaté na proteiny. Někdy může pomoci i mírná fyzická aktivita, jakkoliv to zní jako poslední věc, kterou byste chtěli dělat.

Rehydratační strategie

Pokud vás sužuje silná kocovina, je čas na rehydratační nápoje, které pomáhají obnovit elektrolyty. Voda s citrónem a špetkou soli, kokosová voda nebo speciální sportovní nápoje vám mohou pomoci dostat se zpět do sedla.

Akceptujte realitu

Je důležité si uvědomit, že kocovina je jen dočasný stav. Místo aby jste na sebe byli tvrdí, přijměte situaci s humorem. Ano, možná jste přepískli trochu míru, ale co už. Snažte se relaxovat a nedělat si zbytečný stres. Čas a odpočinek jsou často nejlepší lék.

Nezapomeňte na jídlo

I když to možná nebude znít lákavě, snaha dostat do sebe nějaké jídlo je zásadní. Vyhněte se těžkým a mastným pokrmům, které by vaše zažívání mohlo zbytečně zatěžovat, a místo toho si dejte něco lehkého a výživného. Banány, toast nebo i jogurt mohou zklidnit žaludek a dodat potřebnou energii.

Pomoc z lékárny

V dnešní době existuje spousta produktů slibujících rychlé zotavení z kocoviny. Ať už sáhnete po rehydratačních tabletách, antacidu nebo jiném doplňku, mějte na paměti, že tyto prostředky mohou pouze zmírnit příznaky, ale nevyléčí samotnou kocovinu.

A nakonec, důležitá je prevence. Příště, když se bude blížit firemní večírek, možná se rozhodnete pro mírnější oslavu. Nebo si aspoň připomenete tento článek a připravíte se lépe.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: