02. prosince 2022
Kategorie: Businessman

Chtěli byste investovat do kryptoměn, ale nevíte o tom takřka nic?

Kryptoměna je digitální nebo virtuální měna. Funguje na bázi přijímání nebo odesílání plateb, aniž by transakce musela být ověřena bankou. Tento způsob je velice oblíbený, především pro svou bezpečnost a určitou anonymitu. Každá transakce se ukládá do veřejné knihy a samotná kryptoměna je uložena v digitálních peněženkách. Během transakcí se používá šifrování na takové úrovní, které zaručí bezpečnost.

První kryptoměnou se stal v roce 2009 Bitcoin. Dalším důvodem velkého zájmu o kryptoměny je vidina investice za účelem zisku. Existuje několik tisíc kryptoměn, ale mezi další známé patří:

  • Ethereum – Po Bitcoinu nejoblíbenější kryptoměna. Blockchainová platforma s vlastní kryptoměnou Ether (ETH) nebo Ethereum.
  • Litecoin – novější měna, podobná bitcoinu s rychlejší platbou a umožňuje více transakcí.
  • Ripple – Oproti výše zmíněným kryptoměnám se liší především tím, že se netěží. Jinak funguje na podobné bázi.

Jak získat kryptoměnu?

Kryptoměnu můžete získat těžením, což je zdlouhavá cesta a moc se nevyplatí, nebo koupí. Můžete si vybrat, jestli měnu koupíte u tradičního brokera nebo ve směnárně kryptoměn. Jakmile si vyberete způsob koupi, tak dalším krokem bude volba financování účtu. Většina krypto burz umožňuje koupi pomocí fiat (vládou vydané měny – euro, libra, dolar atd.). Některé burzy nepodporují debetní karty, ale můžete využít třeba PayPal. A nejdůležitější na závěr jsou poplatky. Poplatky se liší podle platební metody, platformy, což je potřeba prozkoumat hned ze startu.

Po splnění obou kroků se dostanete přes mobilní aplikaci nebo webu do nabídky, kde už jen zvolíte „koupit“ nebo „prodat“.

Co si můžete pořídit za kryptoměnu?

Na začátku svého vzniku byl původně Bitcoin zamýšlen k zaplacení každodenních transakcí, jako byl šálek kávy. Postupem času s jeho nárustem už si lidé mohli zaplatit daleko lepší služby nebo zboží. V dnešní době už si koupíte třeba luxusní zboží, auta nebo pojištění. Co se týče nemovitostí, tak na to si asi budeme muset ještě chvíli počkat, než se rozšíří tato možnost, každopádně už se objevilo pár transakcí, ohledně prodeje či koupi bytu, právě za kryptoměnu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: