30. dubna 2021
Kategorie: Businessman

Online kurzy osobního rozvoje nikdy nebyly tak dostupné

To nejhorší, co vás může v byznyse potkat, je, že usnete na vavřínech a přestanete rozvíjet sebe i své produkty a služby. V turbulentních dobách, kdy se svět i priority vašich zákazníků rychle mění, tohle platí dvojnásob.

Naštěstí se však také rozšiřuje škála možností, které máte ke svému dalšímu vzdělávání a rozvoji k dispozici. Ukazuje se totiž, že vzdělání, znalosti i dovednosti je možné získávat i ověřovat a certifikovat online.

Jazyky jsou základ

Pokud existuje nějaké železné pravidlo ve vzdělávání, pak zní: Světové jazyky jsou základem prakticky jakéhokoli byznysu. Dříve nebo později se dostanete do situace, kdy budete muset jednat s protistranou, která česky nemluví. Na překlad smlouvy a dalších dokumentů je samozřejmě třeba přizvat zkušeného překladatele, ale pokud nesvede se svými partnery jednat anglicky či německy, na nějakou dohodu ani nemusí dojít. Naštěstí pro vás dnes učí online téměř všechny jazykové školy, drtivá většina z nich pak nabízí kurzy business English nebo oborové angličtiny.

Poznejte zákazníky jako své boty

Protože se byznys obecně přesouvá do online světa, je dobré správně využívat nástroje, které vám internet dává, abyste se vyznali v přáních a potřebách svých zákazníků. Na tohle téma je na internetu k dispozici celá řada webinářů, videokurzů i individuálních konzultací se zkušenými marketéry. Využijte toho, že většina z nich je nyní s výraznou slevou.

Nezapomeňte na certifikáty

Získání nových znalostí a dovedností je samo o sobě skvělé, ale v byznyse často platí, že k výběrovým řízením a jiným příležitostem musíte dokládat certifikáty vydané nějakou autoritou. Naštěstí pro vás dohnal koronavirus řadu renomovaných institucí k tomu, že své studenty online testují i certifikují. Obvykle dokonce za menší poplatky než v případě, že zvolíte zkoušku, k níž se dostavíte osobně do některého z akreditovaných testovacích center.

Online certifikáty vydávají například:

  • LanguageCert
  • Coursera
  • Udemy
  • Open University
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: