09. dubna 2024
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Boy Kills World: Krvavá symfonie pomsty v rytmu kung-fu

Hluchoněmý chlapec, nelítostný zabiják, strhující akční jízda. Tak by se ve zkratce dal popsat film Boy Kills World, který se chystá do kin. Režisér Moritz Mohr v něm servíruje explozi krve, humoru a sebeironie v poctě klasickým kung-fu filmům. A to vše s Billem Skarsgårdem v hlavní roli.

Pomsta jako hnací motor

Boy Kills World není jen obyčejný akční film. Je to příběh o rodině a pomstě, jak s nadsázkou říká režisér Mohr. Hlavní hrdina, chlapec jménem Boy, se stává svědkem brutálního masakru své rodiny z rukou šílené tyrankyně Hildy Van Der Koy. Ta mu navíc nechá vyříznout jazyk a vypálit ušní bubínky. Z chlapce se tak stává němý a neslyšící sirotek s jedinou touhou: pomstít se.

Aby Boy přežil, naučí se odezírat ze rtů. A aby se pomstil, podrobí se drsnému výcviku tajemného šamana. Vedený hlasem své oblíbené videohry z dětství se stává nástrojem smrti, který už nic nezastaví. V předvečer brutální vybíjené disidentů, která patří k Hildiným každoročním kratochvílím, rozpoutá Boy krvavá jatka.

Skarsgårdův akční debut

Boy Kills World je dechberoucí přehlídkou Skarsgårdova akčního mistrovství. Herec, známý spíše z hororů jako To, se vrhá do nekompromisních bitek a s neuvěřitelnou razancí likviduje vojáky, zabijáky se sekerami i maskota z reklamy na cereálie. „Byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost s něčím úplně novým,“ popisuje Skarsgård spolupráci s koordinátorem akčních scén Dawem Szatarskim. Společně vytvořili jedinečnou bojovou choreografii, která z bezmála dvoumetrového herce dělá novou a nekonvenční akční hvězdu.

Boy Kills World ale není jen o akci. Film je plný humoru a sebeironie, čímž vzdává hold klasickým kung-fu filmům. Zároveň se dotýká i vážnějších témat, jako je ztráta, pomsta a hledání smyslu života.

Působivé herecké obsazení

Kromě Skarsgårda se ve filmu objeví i další známá jména, jako Yayan Ruhian (Star Wars: Síla se probouzí), Jessica Rothe (La La Land), Famke Janssen (bondovka Zlaté oko), Brett Gelman (Stranger Things), Sharlto Copley (District 9) nebo Michelle Dockery (Panství Downton).

Předpremiéra pro české diváky

Čeští diváci se můžou na film Boy Kills World těšit o týden dřív než zbytek světa. Předpremiéra se uskuteční 21. dubna od 19:30 v kině Aero.

Boy Kills World je film, který nenechá nikoho chladným. Je to strhující podívaná plná akce, humoru, emocí a originální choreografie. Pokud máte rádi kung-fu filmy a nevadí vám trochu krve, tenhle film si nenechte ujít.

Další informace:

  • Režie: Moritz Mohr
  • Scénář: Arend Remmers, Moritz Mohr
  • Kamera: Sebastian Edschmid
  • Hudba: Dascha Dauenhauer
  • Hrají: Bill Skarsgård, Yayan Ruhian, Jessica Rothe, Famke Janssen, Brett Gelman, Sharlto Copley, Michelle Dockery, Isaiah Mustafa, Andrew Koji, Nicholas a Cameron Crovetti, Quinn Copeland
  • Datum premiéry: 25. dubna 2024 (v ČR 21. dubna 2024 v předpremiéře)
  • Délka: 115 minut
  • Žánr: akční, thriller, komedie

Zdroj/foto: Bontonfilm

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: