21. července 2023
Kategorie: Businessman

5 tipů, kam investovat své finance a vydělat na tom

Na investičním trhu se neustále objevují alternativní možnosti, do kterých můžete investovat. Jde o potraviny, drahý alkohol, umění nebo diamanty. Podívejme se na tradičnější možnosti, které mají mnohem lepší potenciál na zisk. Jistě se všechny znáte, ale opakování je matka moudrosti. A i v roce 2023 do nich můžete stále investovat s klidným srdcem.

Dluhopisy

Cenné papíry jsou stále skvělou volbou. Firemní dluhopisy jsou vždy úspěšnější a můžete na nich vydělat až o 10 % více. Velkou výhodou (kromě zisku) je fakt, že do dluhopisů můžete snadno investovat online. A máte neustále přehled o tom, jak si vaše investice vedou na trhu.

Akcie

V tomto případě získáte procentuální podíl na firmě. Drobnou nevýhodou je, že se musíte dobře orientovat na trhu, abyste neriskovali velké peníze. Na druhou stranu velkou výhodu představuje transparentnost, protože neustále uvidíte, jestli vyděláváte nebo ne. Pro mnoho investorů jsou také lákavé vysoké zisky, kterých můžete tímto způsobem doopravdy dosáhnout.

Zlato

Zlaté cihličky, slitky nebo mince jsou stále stálicí v případě investování. Zlaté kovy mají nízkou likviditu, ale musíte počítat s tím, že ho nelze prodat okamžitě jako předchozí možnosti. Nevýhodou je také samotná hodnota materiálu, protože ho nemůžete schovat jen tak pod postel.

Nemovitosti

Pozemky, byty, domy, garáže i sklady budou vždy sázkou na jistotu. Navíc si v jejich případě můžete užít příjemný pasivní příjem. Musíte ale počítat s tím, že investice bude obrovská a budete si muset vzít pravděpodobně hypotéku, kterou budete nějakou dobu splácet. Potom vám ale bude nemovitost dobře vynášet.

Kryptoměny

Bitcoiny jsou velkým trendem. Na začátku jste mohli skvěle vydělat, ale nyní zažili velký propad. Právě z tohoto důvodu jsou považovány digitální měny za vysoce rizikové. To neznamená, že byste do nich neměli investovat. Jen musíte být připraveni na to, že možná na konci nebudete skákat do stropu radostí.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: