13. října 2023
Kategorie: Sportovec

5 důvodů, proč je HIIT skvělou volbou pro každého muže

HIIT je velmi populární a vysoce intenzivní cvičení. V posledních letech si ho zamilovali tisíce žen i mužů. Někdo si možná myslí, že je to cvičení jen pro ženy, ale není to pravda. Tento trénink je pro všechny, kdo se chtějí rychle zbavit tuků a vybudovat si svalovou hmotu. Podívejme se na největší důvody, proč byste toto cvičení měli vyzkoušet a vydržet u něj alespoň pár týdnů.

Rychlé spalování tuků

Vysoce intenzivní intervalový trénink je hlavní pro spalování kalorií. Toto cvičení je podobné kardio tréninku, ale je mnohem intenzivnější. Díky tomu se zbavíte velkého množství kalorií. Navíc je budete spalovat i poté, co trénink dokončíte.

Trénink vám zabere málo času

Jestli máte denně málo času na cvičení, HIIT se vám bude líbit. Stačí, abyste mu věnovali 15 až 30 minut třikrát týdně a dočkáte se skvělých výsledků. Tyto tréninky jsou velmi efektivní, takže u nich nemusíte trávit celé hodiny týdně. Postačí pár minut a spálíte stejné množství kalorií jako při dlouhém kardio cvičení.

Cvičení vhodné do obýváku

Obrovskou výhodou je, že na internetu najdete nespočet videí a programů na HIIT. Cvičit přitom můžete klidně v pohodlí svého domova. Stačí, když si vyčleníte pár minut několikrát za týden. Nemusíte chodit do posilovny a většinou nepotřebujete ani žádné vybavení.

Žádné ztráty na svalové hmotě

HIIT vám pomůže udržet nebo vybudovat svalovou hmotu. Zároveň se rychle zlepší vaše celková kondice. Při kardio cvičení je riziko, že ztratíte svaly. U tohoto stylu se toho obávat nemusíte. Nejen, že budete mít pevné svaly, ale také se nebudete zadýchávat při chůzi do schodů.

Výsledky uvidíte během chvilky

Díky tomu, že je cvičení velmi intenzivní, uvidíte výsledky poměrně rychle. Váš metabolismus bude ihned rychlejší. První výsledky pocítíte na své náladě a kondici. Fyzické výsledky můžete očekávat během pár týdnů. Tato doba se u každého liší, ale přijde mnohem dříve než u jiných typů cvičení.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: