22. února 2008
Kategorie: Sportovec

Tričko mistryně světa vydraženo za pár korun

Tak jsem také, kromě míst kam chodím služebně a nebo za sportem, vyrazil na Střelnici v Jablonci na maturitní ples jedné školy, kterou nechci jmenovat. Napíši pouze maturitní ročník, aby to nebyla taková ostuda – OPČ4.

Ples měl svůj tištěný časový program, který se malinko zpozdil se zahájením. Ale vzhledem k počtu 20ti maturantů ve třídě se zase vše dohnalo. Myslím, že ples se musel maturantům a jejich příbuzným a kamarádům a milenkám a milencům a přítelkyním a partnerům, určitě líbit. K zakoupení byla také tombola a to malá a velká. Doufám, že to v nikom nevyvolá asociaci s WC. To určitě nebylo záměrem pořadatelů. Je to pouze můj postřeh. Zakoupil jsem si velkou, hlavně proto abych ples finančně podpořil. Něco stála vstupenka a něco se naházelo ve formě kovových mincí při šerpování. Takže maturanti asi na večírek vybrali a byli spokojeni.

Malou tombolu a výhry v ní si každý mohl vybrat v průběhu plesu. Velká se losovala a končila zajímavou dražbou. Dražil se 2 kg važící čokoládový zajíc a spolu s ním tričko z Helsinek 2005 s podpisem mistryně světa Barbory Špotákové. Možná byla chyba i v tom, že z pódia pořádně nezaznělo více informací o dárkyni a navíc bych triko dražil zvlášť a né s čokoládovým zajícem. Jeho hodnota jen tak mimochodem jistě byla minimálně 500,- Kč.

Vyvolávací cena obou předmětů však byla 100,- Kč. Nakonec, abych dlouho nenapínal , se cena zastavila na směšných 850,- Kč za komplet. Tedy tričko mistryně světa s podpisem za 350,- Kč!! Možná to nebylo vhodné místo na dražbu takovéhoto předmětu, který má cenu zejména pro sportovní fanoušky. Docela by mě zajímalo, za kolik by se vydražilo na plesu sportovců a nebo třeba na banketu po vyhlášení sportovce roku.

Takže poučení pro maturanty, kteří to čtou a ještě neví co s tombolou, a nebo co dražit. Zkuste raději triko Lewise Hamiltona a nebo kalhotky nějaké spolužačky – nejlépe krajková tanga  :-D.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: