14. července 2023
Kategorie: Motorista

4 typy čtyřkolek, se kterými zvládnete úplně všechno

Čtyřkolky jsou velmi užitečné stroje, které můžete využít mnoha způsoby. Na vesnici nebo v malém městě vám mohou hodně posloužit. Můžete je použít na práci i zábavu. Existuje hned několik typů, ze kterých můžete na trhu vybírat. Každý z nich je určený pro jiné účely. Musíte se proto v první řadě rozhodnout, na co budete používat svou čtyřkolku.

Sportovní modely

Chcete si užít se svou čtyřkolkou pořádnou dávku zábavy? Potom byste si měli pořídit tento typ. Má vyšší výkon a skvělé jízdní vlastnosti. Těšit se můžete na hbitý a dynamický stroj s náhonem na zadní kola. Navíc jsou také širší a níže postavené, takže s nimi můžete zkoušet nejrůznější triky a jet i náročným terénem ve vysoké rychlosti.

Pracovní čtyřkolky

Ve chvíli, kdy potřebujete čtyřkolku hlavně na práci kolem domu nebo na pozemku, budete potřebovat užitkovou čtyřkolku. Většina z nich má náhon na všechna kola, v zimě můžete místo kol nainstalovat sněžné pásy a využívat tento stroj celoročně. Velmi jednoduše ji ale využijete také na výlety, takže se nemusíte obávat toho, že bude vhodná jen na práci.

Nákladní stroje

Zde uvidíte rozdíly na první pohled. Pracovní čtyřkolky mají kabinu, do které si pohodlně sedne vedle řidiče i spolujezdec. Samozřejmostí je nákladní korba, kterou můžete sklopit. A můžete k nim také připojit vozík, když budete převážet větší předměty. Díky bezpečnostním pásům nemusíte nosit helmu. Jinak jsou nákladní modely hodně podobné těm pracovním.

Čtyřkolky pro děti

Hodně lidí chce pořídit čtyřkolku pro své děti. Nároky na bezpečnost jsou zde mnohem vyšší, a proto mají omezovač rychlosti a zesílený rám. Některé modely jsou na dálkové ovládání a mohou jezdit max. 20 km/h. Dětem od 6 let můžete pořídit trochu silnější strom, který pojede až 50 km/h na zpevněné cestě. Počítejte ale s tím, že se tyto stroje hodí hlavně na zpevněné cesty. Do těžkého terénu nejsou vhodné.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: