26. března 2020
Kategorie: Zvědavec

3 tipy pro váš první speed dating

Není čas ztrácet čas. Hektické tempo dnešní doby pomalu budovaným vztahům nepřeje. Na internetových seznamkách zase číhá překvapení na každém rohu. A jen výjimečně se jedná o překvapení příjemné. A tak se stále více prosazuje metoda zvaná speed dating, kdy má každý možnost krátce potkat i desítky potenciálních partnerů. Krátký časový úsek, obvykle kolem pěti minut, rozhodně ničemu neškodí, protože co si budeme namlouvat, stejně všichni dáme na první dojem utvořený během několika okamžiků.

Speed dating obvykle probíhá v různých prostorách, vyberte si proto z nabídky ty, v nichž se budete cítit pohodlně.

Mezi obvyklá místa patří:

  • Kavárny
  • Bary
  • V poslední době také netradiční místa, třeba fitness centra

1) Nestyďte se za sebe

Využít služeb speed datingové agentury není žádná hanba. A ostatní jsou s vámi v jedné místnosti ze stejného důvodu jako vy – chtějí se seznámit a nechtějí při tom ztrácet čas. Kromě toho být single muž už dávno neznamená být neúspěšný, nikdo se vám nebude smát, ani pokud jste bez partnerky delší čas. Když všechny pochyby hodíte za hlavu a večer si prostě užijete, bude pro vás mnohem úspěšnější.

2) Buďte připraven, že budete mluvit

A taky že budete muset odpovídat na otázky. Za každou vyhýbavou nebo odmítavou odpověď je samozřejmě bod dolů – dámy na vás mají jen několik minut, a pokud se budete tvářit tajemně jako hrad v Karpatech, na prozkoumávání vašich tajemství pravděpodobně nedojde. Každá z přítomných žen se raději poohlédne po někom, kdo byl během večera komunikativní, zábavný a pohotový. Na druhou stranu uhodnout, o čem se bude těch pět minut mluvit, by pro vás nemělo být těžké. A připravit si nenuceně znějící odpovědi také ne.

3) Nebojte se říkat ne

A být po celý večer upřímný. Pokud vám stávající partnerka připadá nudná nebo neatraktivní, nebojte se jí to taktně naznačit. Vyjádřete svůj nesouhlas, pokud máte jiný názor než dáma u vašeho stolku. Na konci večera se totiž karty odhalí, a pokud budete celou dobu slibovat a přikyvovat protichůdným tvrzením, pravděpodobně to na vás praskne a opadne tak veškerý zájem o vás.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: