27. října 2017
Kategorie: PR tipy

Znáte zákroky, které se mohou týkat vašeho penisu?

Moderní medicína má odnož, kterou je chirurgie. A s tou může souviset celá řada zákroků, které jsou určené jenom pro muže. Mohou se týkat výhradně vašeho penisu. O jaké se může jednat? Podívejte se na přehled těch, které jsou dnes vykonávány nejčastěji.

Vasektomie

Jedná se o celkem zajímavý zákrok, který lze označit jako stoprocentní antikoncepci. A to s trvalým účinkem. Někdy je vasektomie nazývána jako sterilizace muže. Jde o metodu, kterou podstupují ti muži, kteří již vědí, že nikdy nechtějí děti a nechtějí spoléhat na jiné antikoncepční metody, jako je například:

  • Kondom
  • Hormonální antikoncepce
  • Pesar

Dnes je vasektomie poměrně moderním zákrokem, na který se muži mohou sami objednat. Nutno ale dodat, že samotné schválení podléhá jednání komise, která určí, zda je daná žádost oprávněná.

Obřízka

V některých kulturách je to zákrok, jenž je brán jako něco přirozeného – a provádí se už v dětském věku. To ale neznamená, že by obřízka (neboli odstranění předkožky) nemohla být provedena i v budoucnu, v dospělém věku muže. Proč? Motivací může býti náboženství, tradice, ale i kosmetické, hygienické či zdravotní důvody. Dnes se jedná o poměrně jednoduchý zákrok, který je mužům prováděný v lokální anestezii a v podstatě ambulantně.

Operace topořivých tělísek

Tento zákrok je velmi často doslova nezbytný. A to hlavně ve chvíli, kdy má muž problém s erekcí a ostatní metody řešení se jeví jako špatné a v podstatě neúčinné. V takovém případě může podstoupit operaci topořivých tělísek. A jak to dnes už v moderní medicíně bývá, celý zákrok je spojený s umístěním implantátu. Ten zaručí opět normální a bezproblémovou funkci. Důvody pro tuto operaci jsou poměrně jasné a jde o to, aby muž mohl i nadále mít aktivní sexuální život. Samozřejmostí je, že této operaci musí předcházet vyšetření a následně i konzultace se specialistou.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: