15. února 2024
Kategorie: PR tipy

Zapomněli jste, do kdy platí vaše dálniční známka?

Koupili jste si před nějakým časem novou dálničku, ale zapomněli jste, do kdy platí? Pak rozhodně neriskujte pokutu a raději zjistěte vše potřebné. Jak na to?

Za minutku budete vědět vše potřebné

Nemusíte věšet hlavu – ověřit platnost dálniční známky je otázkou pouhé minutky. Zkrátka si otevřete internetové stránky pod vloženým odkazem. Do jednoduché kolonky napište svou SPZ. Pokud je váš vůz registrovaný jinde než v ČR, změňte přednastavenou zemi registrace. To je vše – v mžiku jste zjistili, kdy budete muset koupit novou známku.

Rychlá kontrola dálniční známky vám může ušetřit hádky s policejní hlídkou a zkažený den. Nemluvě o pokutách ve výši 5 000, 20 000, a v extrémních případech dokonce až 100 000 Kč.

Nemyslete si, že můžete jezdit po zpoplatněných úsecích bez známky. Policie neustále zdokonaluje své pozorovací schopnosti. V době elektronických známek přitom stačí pouze šikovné kamery s umělou inteligencí. Ty samy od sebe zjišťují, které vozidlo má zaplaceno, a které naopak.

Nekupujte neplatné známky

Někteří řidiči jsou poctiví, ale i přesto bohužel narazí na problémy. V posledních letech totiž dálniční známky prodávají i soukromí obchodníci. Někteří z nich vám pošlou „pravý“ kus. Vy pak při kontrole zjistíte, že je neplatný. Některé obchody se vám v průběhu transakce dokonce pokusí ukrást zadané platební údaje.

Zajímá vás poctivá elektronická dálniční známka z ověřeného e-shopu? Pak vás odkážeme třeba na stránky odborníků z czdalnice.cz. Ti prodali více než 56 560 známek – desetidenních, měsíčních a samozřejmě i ročních.

Pokud si pořídíte známku v tomto e-shopu, zasloužíte se o zasazení jednoho stromu. Tyto živoucí organismy slouží jako důležitá ochrana v boji proti nebezpečnému oxidu uhličitému. Stejně tak ochlazují naše silnice.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: