23. května 2024
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Zápisník alkoholičky: Otevřená zpověď o ženském alkoholismu míří do kin

V polovině července se na plátna kin chystá silný film s názvem Zápisník alkoholičky. Režisér Dan Svátek se v něm vrací k tématu pití a tentokrát se zaměřuje na problematiku ženské závislosti na alkoholu. Film vychází ze skutečného příběhu Michaely Duffkové, která se o své zkušenosti s alkoholismem podělila na blogu Zápisník alkoholičky a za knižní verzi získala cenu Magnesia Litera. Hlavní roli v tomto syrovém a dojemném snímku ztvárnila Tereza Ramba.

Sladké lži a hořká realita

Film sleduje příběh mladé a krásné ženy, která má na první pohled všechno: milujícího manžela, roztomilé dítě a slibnou kariéru. Postupně se ale ukazuje, že za fasádou spokojeného života se skrývá temné tajemství. Žena se utápí v alkoholu, čímž ohrožuje nejen sebe, ale i své nejbližší.

Zápisník alkoholičky otevírá důležité téma ženského alkoholismu, o kterém se stále málo mluví. Snímek ukazuje, jak snadné je sklouznout k závislosti a jak těžké je přiznat si problém a bojovat s ním. Hlavní hrdinka filmu se ale nevzdává a s odhodláním nastupuje léčbu, aby zachránila sebe a svou rodinu.

Tereza Ramba v životní roli

Tereza Ramba podává v Zápisníku alkoholičky strhující herecký výkon. Pro roli se musela podrobit razantní proměně, včetně ostříhání vlasů. Jak herečka sama říká, nešlo jí to lehce, ale věřila režisérovi Danovi Svátkovi a cítila, že je to pro roli nezbytné. Svátek je z výkonu Terezy Ramby nadšený a oceňuje nejen její talent, ale i oddanost projektu.

Film, který otevírá oči a mění životy

Zápisník alkoholičky není jen obyčejný film. Je to silný a dojemný příběh, který otevírá důležité téma a otevírá oči ohledně problematiky ženské závislosti na alkoholu. Film má potenciál změnit životy mnoha lidí, kteří se s podobným problémem potýkají, ať už sami nebo ve svém okolí.

Informace o filmu:

  • Datum premiéry: 11. července 2024
  • Režie: Dan Svátek
  • Hrají: Tereza Ramba, Miloslav König, Martin Finger, Miroslav Hanuš, Jan Plouhar, Oskar Hes, Barbora Lukešová
  • Délka: 90 minut
  • Žánr: drama

Zápisník alkoholičky je silný a dojemný film, který otevírá důležité téma ženské závislosti na alkoholu. Tereza Ramba podává strhující herecký výkon a film má potenciál změnit životy mnoha lidí. Pokud vás zajímá toto téma, Zápisník alkoholičky byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Zdroj/foto: Bontonfilm

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, ,