07. července 2023
Kategorie: Geek

Výhody a nevýhody Nintendo Switch, se kterými musíte počítat při koupi

Herní konzole Nintendo Switch se stala neuvěřitelně úspěšným počinem této společnosti. Okamžitě si ji oblíbili lidé z celého světa. Jednalo se o nástupce Nintendo Wii U, která se rozhodně nedočkala takové obliby, v jakou výrobce doufal. V případě Switch se jim ale trefili do vkusu a tato konzole se okamžitě stala hitem na trhu. Jaké jsou výhody a nevýhody koupě Nintendo Switch?

Kombinace tabletu a herní konzole

Nintendo Switch je spojením klasické a přenosné konzole. Obsahuje displej a speciální ovladače. Stejně tak ale můžete ovladače připojit k televizi nebo monitoru a zahrát si na mnohem větší obrazovce. Nižší kvality a plynulosti se obávat nemusíte, protože se ovladače dokáží přetaktovat na vyšší výkon. Zvládnou malý displej stejně dobře jako velkou televizi.

Hlavní důvody, proč si konzoli koupit

Tato konzole má rozhodně mnohem více pozitiv než negativ. Celkově se jedná o velmi dobrou koupi, které pravděpodobně nebudete litovat. Většina lidí, kteří se rozhodli pro Nintendo Switch, jsou naprosto spokojeni. Velkou výhodou je jednoduchost používání. Nemusíte nic složitě nastavovat ani hledat kabely. Díky tomu si více užijete samotnou hru.

Hrát můžete v HD nebo FHD (na televizi) ve vysokém rozlišení. Odnímatelné ovladače jsou ideální pro hraní ve dvou, protože každý z vás může ovládat jeden z nich. Na trhu najdete obrovské množství her, které jsou určené pro Nintendo Switch, takže rozhodně máte z čeho vybírat. A navíc můžete tuto konzoli používat kdekoli, a to i na cestách.

Nevýhody, které vás mohou odradit

Drobnou nevýhodou při hraní jsou samotné ovladače. Tím, že jsou menší a mají netradiční tvar, tak se nevyrovnají klasickým ovladačům. Nabídka her je široká, ale každému nemusí stačit. Může se proto stát, že se vám bude líbit jen pár her. Na to byste se měli podívat ještě před koupí. Nevýhodou je totiž také poměrně vysoká cena, která mnoho lidí odrazuje od koupě.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: