04. září 2020
Kategorie: Sukničkář

V důsledku koronaviru prudce stouply prodeje erotických pomůcek

Podle statistik známého výrobce erotických hraček, firmy Womanizer, po začátku koronavirové krize a hlavně karantén, vyhlášených v celé řadě vyspělých států, prudce stouply online prodeje erotického zboží všeho druhu. Womanizer se specializuje spíše na náročnější a movitější zákazníky, proto největší nárůst pozoruje ve Spojených státech, Kanadě, a také ve vášnivé Itálii.

Nad očekávání velká poptávka

Přestože většina lidí z branže zvýšené odběry erotického zboží očekávala, prudký nárůst očekávání ještě předčil. V Itálii se v prvním čtvrtletí letošního roku Womanizer dostal na o 60 % vyšší prodeje, než předvídal, ve Spojených státech prodeje předčily očekávání o 75 % a v Kanadě dokonce o těžko uvěřitelných 135 %. Zdá se tedy, že Kanaďané se rozhodli vzepřít se své pověsti studených a nenáruživých seveřanů. Mezi další státy s výrazným nárůstem poptávky patří:

  • Velká Británie
  • Španělsko
  • Řecko

Bezpečnost především

Prodeje nicméně rostou i ve státech, ve kterých se koronavirová krize do dění ve společnosti promítla jen okrajově, případně vůbec. Podle odborníků erotické pomůcky nyní nakupují především lidé, kteří žijí velmi aktivním pohlavním životem a často střídají partnery. V době, kdy je koronavirus mnohem větším rizikem než pohlavně přenosné choroby, které navíc nemůžete chytit při nevinném prvním rande v kavárně, se tito jinak společensky velmi aktivní lidé raději omezují a sexuální život si zpestřují právě erotickými pomůckami.

Dokonalý virtuální sex

Výrobci erotických pomůcek předpokládají, že i do jejich byznysu brzy ve velkém vtrhne internet věcí a virtuální realita. Lidé si budou chtít své intimní chvilky, a to individuální i párové, zpestřit dokonalou iluzí, která maximálně pohltí jejich smysly. První prototypy zařízení, která posunují pojem erotická hračka do nové dimenze, by se na trhu mohly objevit už do dvou let, zejména pokud zvýšená poptávka po zboží tohoto typu přetrvá.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: