24. června 2022
Kategorie: Sukničkář

Sexsymboly 60. a 70. let minulého století: seznamte se s Brigitte Bardot nebo Claudií Cardinale

S rozvojem poválečného filmu přišla éra svobody a ve filmovém průmyslu vznikala fenomenální díla, ke kterým se obrací nejen dnešní diváci, ale inspiraci u nich hledají i mladí tvůrci. Ruku v ruce s kinematografií 60. a 70. let minulého století rostla také prestiž ženských představitelek hlavních rolí, mezi nejznámější sexuální symboly patřily Brigitte Bardot, zvaná často BB, a Claudia Cardinale, která byla pro mnohé zase CC.

Svoboda a erotika ve filmu

Šedesátá léta minulého století byla prodchnuta uvolněním společenských pravidel, ale i érou, ve které hrál ve filmech prim sex. Erotika se začala běžně objevovat ve filmu, do popředí se dostaly představitelky hlavních ženských hrdinek. Mezi nejznámější sexsymboly patřily takzvané Bond girl, kterým ke slávě stačila jen tato jediná role, aby po nich toužilo mužské obecenstvo po celém světě. Mezi nejznámější milenky agenta 007 patřila Ursula Andress, která zpropagovala do té doby málo známé bikiny. Ještě známějšími pak byly herečky Brigitte Bardot nebo Claudia Cardinale, které zazářily v evropských velkofilmech.

Sexuální avantýry Bardotky

Jedinečným sexsymbolem 60. let minulého století byla Brigitte Bardot, která byla krásná a divoká, k tomu se netajila svými milostnými avantýrami. Byla si svých předností dobře vědomá a podle svých slov mohla mít každého, po kom zatoužila. Záměrně dokonce ukončila kariéru brzy, aby ji diváci neviděli na plátně stárnout. Sexuální ikonou však zůstala a plnila dál časopisy svými milostnými pletkami i příběhem o milostném trojúhelníku. Nakonec našla lásku u zvířat, pro které je oddanou ochránkyní i nyní v pokročilém věku.

Kráska z Tunisu

Další kráskou, která se stala snem mnoha mužů po celém světě, byla Claudia Cardinale, která se narodila sicilským rodičům v Tunisu. Exotická dívka byla sexsymbolem tehdejší doby nehledě na to, že se před filmovou kamerou nikdy nesvlékla. Měla však krásnou tvář, dlouhé kadeře a byla opálená, navíc se pyšnila dokonalou figurou. Její bravurní výkony ji navíc pasovaly do role ikony, po této italské herečce tak šílely davy.

Zdroj / foto: comicbooksgalaxy.com

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: