26. května 2021
Kategorie: PR tipy

Pryč s předsudky. Jak se snadno a rychle starat o mužskou pleť?

Pravidelná starost o pleť není zdaleka pouze ženskou záležitostí. Ani v mužském podání dnes nejde o nic výjimečného, či dokonce o nějakou slabost. Věřte, že pokud o svoji pleť budete důkladně pečovat, za několik let sami sobě poděkujete.

Voda a obyčejné mýdlo vám ale stačit nebudou. Stejně jako jedna lahvička univerzálního sprchového gelu. Vaše pleť si zaslouží mnohem více. A proč že je vůbec péče o pleť u mužů tak důležitá? Muži mají obecně mastnější pleť než ženy, může za to vyšší přítomnost testosteronu. Také holení pokožce příliš neprospívá.

Bez pravidelného čištění se neobejdete

Základem péče o mužskou pleť je pravidelné čištění. Ráno a večer, když si oplachujete obličej vodou, přidejte si k tomuto rituálu čisticí pěnu a máte vyhráno. Pleť se vám odmastí, zklidní, a především očistí od všech nečistot, které se na ní přes den (či přes noc) uchytí. Na rozdíl od mýdla nebo sprchového gelu je speciální čisticí pěna značně šetrnější.

Ještě na vyšší level posunete péči o svoji pokožku, když použijete peeling. Ten se stará o hloubkové čištění. Vyhlazuje pleť, zabraňuje zarůstání vousů, a především vyčistí zanesené póry. Stačí ho aplikovat dvakrát či třikrát do týdne.

Hydratace je klíč s bojem proti vráskám

Jednou z nejdůležitějších negativních vlastností pleti je fakt, že má tendenci se vysušovat. Bojovat proti tomu můžete používáním hydratačního krému. Když si jím jednou denně, ideálně před odchodem na čerstvý vzduch, namažete obličej a udržíte tak pleť hydratovanou, ochrání vás před vznikem předčasných vrásek a ztrátou pružnosti pleti. Takový krém proti vráskám pro muže obsahuje různé příměsi, například vitamín C, kofein či sezamový olej, které se starají o vyživování pokožky.

Péče o pleť vám zabere jen pár minut denně

Dvakrát denně si umýt obličej speciálním přípravkem, předtím, než vyjdete ven, se namazat hydratačním krémem a párkrát do týdne použít peeling. Taková starost o pleť vážně není žádná věda, natož nějaký žrout času. Naopak, přináší jak okamžitý (méně mastná a podrážděná pleť), tak dlouhodobý (méně vrásek, zdravá a pružná pleť) efekt.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: