07. července 2020
Kategorie: Hazardér

Provozovatel kasina Mr Green dostal pokutu tři miliony liber

Podle britských úřadů, které firmě Mr Green Ltd, provozující stejnojmenné online kasino, pokutu udělily, tato společnost „dlouhodobě a systematicky chybovala“ při snahách o ochranu osob závislých na hazardních hrách. Ve Velké Británii má kontrolu dodržování pravidel na starosti Komise pro hazard, která v Mr. Green provedla hloubkové vyšetřování.

Podezřelé transakce na paškále

Ze zprávy Komise pro hazard také vyplývá, že společnost vlastněná známou sázkovou kanceláří William Hill, neměla správně nastavené nástroje pro identifikaci zákazníků a odhalení transakcí, které by mohly sloužit k praní špinavých peněz nebo svědčit o patologickém hráčství konkrétního uživatele. Do hledáčku úředníků se dostal například hráč, který nejprve vyhrál 50 000 liber (přibližně jeden a půl milionu korun), aby je následně prohrál spolu s desítkami dalších vysokých vkladů, které následně učinil.

Mr Green také při ověřování bonity klientů akceptoval deset let starou výplatní pásku jako důkaz, že daný hráč má dostatek legálně nabytých prostředků na to, aby mohl v online kasinu protočit milion liber, tedy více než třicet milionů korun. Společnost si podle úřadů měla vyžádat aktuální doklady a v případě jejich neposkytnutí klienta nahlásit.

Regulace a kontroly jsou nutné, tvrdí úředníci

Podle Richarda Watsona, výkonného ředitele Komise pro hazard, jsou podobné akce nutné pro zachování zdravého a společensky zodpovědného přístupu kasin i sázkových kanceláří, ať už jde o kamenné provozovny nebo online pobočky.

Mr Green proto není jedinou firmou, na kterou si britská Komise pro hazard došlápla.

V minulosti zaplatily tučnou pokutu také tyto společnosti:

  • Caesars Entertainment UK Limited, která provozuje kamenná kasina sítí Caesars Palace a Planet Hollywood
  • Petfre Limited, provozující online sázkovou kancelář Betfred
  • Ladbrokes Coral Group, provozovatel známe online sázkové kanceláře Ladbrokes
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: