13. ledna 2023
Kategorie: Geek

Proč dochází ke zpoždění vypnutí obrazovky na iPhonu?

Zdá se vám, že se iPhone zhasíná pomalu místo toho, aby zhasnul hned? Tak to máte pravdu. U starších modelů bez podpory Face ID docházelo k okamžitému vypnutí. U novějších modelů právě s touto podporou dochází zhruba k půl sekundové prodlevě. Nemějte strach, nejedná se o závadu, ale pouze o nastavení telefonu, které lze změnit.

Jakmile zjistíte tento jev, tak je to zřejmě proto, že chytrý telefon čeká na to, jestli stisknete tlačítko podruhé. K čemu to slouží? Telefon čeká na to, zda nechcete využít funkci Apple Pay. Apple Pay funkci můžete nastavit i stisknutím 3x tlačítka a spuštěním funkcí usnadnění (řízený přístup nebo Assistive Touch). Přidáním krátkého zpoždění vám získá více času na stisknutí tlačítka podruhé či potřetí. V případě žádné vaší reakce iPhone přejde okamžitě do spánku.

Týká se pouze iPhonů s funkcí Face ID

Tato zvláštní funkce se týká pouze iPhonů s funkcí Face ID. Starší modely s domovským tlačítkem Home. Kombinací tlačítka napájení s domovským tlačítkem okamžitě vypne displej. Nebojte se, zpoždění nemá žádný vliv na výkon telefonu. Negativním výsledkem je rychlejší vybíjení baterie. V dnešní době už většina čteček NFC vyvolá Apple Pay automaticky, tak proč jej nevypnout, nehledě na to, že čím dál tím lidí používá k platbě chytré hodinky.

Jak vypnout tuto funkci?

Pro vypnutí této funkce musíte najet do Nastavení -> peněženka -> Apple Pay a deaktivujte „Dvojité postranní tlačítko“. Jakmile máte hotovo, přejděte do Nastavení -> Usnadnění -> Zástupce usnadnění a tam škrtněte všechny zástupce ze seznamu. V případě zašedlé možnosti, ji budete muset vypnout v Usnadnění.

Zkusíme si příklad. Zašedlý je řízený přístup, takže budete muset zajít do Nastavení -> Řízený postup a vypnout jej. Poté se můžete vrátit zpátky do Zástupce usnadnění a tam zrušit zaškrtnutí položky řízený přístup. Po dokončení tohoto postupu docílíte, že po stisknutí bočního tlačítka se váš iPhone okamžitě zhasne.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: