26. září 2020
Kategorie: PR tipy

Přehled nejlepších tabletů v roce 2020: strčí do kapsy i notebooky?

Plánujete investovat do nového tabletu a lámete si hlavu s tím, který skutečně splní vaše očekávání? Podívejte se, co nejlepšího na trhu aktuálně seženete.

Prostudujte si všechny důležité parametry

Než se pustíte do výběru tabletu, zamyslete se, co od něj očekáváte. Vyhovuje vám spíše Android, Apple iOS nebo MS Windows? Pokukujete po výkonnějším tabletu? Kvalitní hardware zlepší výkon přístroje, budete si ale muset připlatit.

Důležitá je také výdrž baterie a displej, k těm nejlepším patří aktuálně AMOLED. U paměti rozlišujeme dva typy – užitnou a RAM. Cílem je, aby obě byly co nejvyšší. Jedna slouží k ukládání médií a druhá se stará o to, aby tablet šlapal plynule a poradil si s více úkony naráz. Design je třešnička na dortu, řešte ho až nakonec.

Každý si najde ten svůj

Do jakých tabletů tedy investovat? Záleží na vašich preferencích. Svým poměrem cena/výkon oceníte Lenovo Yoga Smart Tab 10. Model vyčnívá hlavně díky své 4 GB RAM paměti typu DR3. Podobně je to s uživatelskou pamětí, kde získáte 64 GB prostoru.

Pokud potřebujete skladný, ale zároveň výkonný přístroj, neměl by vám ujít iPad mini 5. Není žádným tajemstvím, že Apple vyrábí špičkovou elektroniku a vždycky se snaží být krok před konkurencí. V kontextu menších tabletů patří iPad mini 5 mezi to nejlepší. Procesor A12 Bionic a 2 GB RAM v anTuTu Benchmark jednoznačně převyšuje konkurenci. Přístroj si tedy poradí i s náročnějšími operacemi, aniž by se přehříval.

Kdo se nebojí větší investice, měl by se podívat na Samsung Galaxy Tab S6. Výměnou za vyšší pořizovací cenu dostanete elegantní přístroj z kvalitních materiálů, který je ale zároveň velmi lehký. V kombinaci s procesorem Qualcomm Snapdragon 855 a 6 GB RAM získáte skutečně nadupaného parťáka, který dokáže konkurovat notebooku.

Pro fajnšmekry tu máme iPad Pro 2020. Nejnovější verze iPadu Pro nabízí špičkový výkon, vysoké rozlišení a jen stěží hledá konkurenci. Poradí si i s náročnějšími aplikacemi a hrami. Na trhu seženete model s pamětí 128, 256, 512 nebo i 1024 GB! Poslední hodnota už plně strčí do kapsy i klasické notebooky, za které si ale připlatíte úměrně víc.

Autorem článku je Pavla Melenová

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: