10. listopadu 2020
Kategorie: PR tipy

Podzim je ideální čas pro péči o své auto. Nepodceňte přípravu na zimu

S blížící se zimou nastává ideální doba k tomu, věnovat trochu času svému vozidlu a řádně ho připravit na zimu. Mezi rozpáleným asfaltem a neustále pařícími slunečními paprsky a mrazem, vodou, sněhem a posypovou solí je velký rozdíl. Snažte se na něj tak auto nachystat.

Jak se připravit na zimu? Zimní pneumatiky jsou základ

Povinnost nasadit na kola svého automobilu za určitých podmínek zimní pneumatiky známe všichni. Přezutí pneumatik je vyžadováno v době od 1. listopadu do 31. března, a to pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza anebo lze takovou situaci očekávat. Předtím, než automobil na přezutí pneu do pneuservisu odvezete, zkontroluje, jestli je ještě vůbec můžete použít. Hloubka dezénu by neměla klesnout pod 4 mm, jejich stáří pak stoupnout zhruba nad 5 let.

Kompletní kontrola vozu

Zkontrolujte, že vše, co by mělo fungovat, skutečně funguje. Zní to velmi jednoduše, je potřeba si s tím ale dát práci. Ověřte, zda světla naplno svítí a stěrače doléhají na sklo. Dobrý výhled je totiž v zimě ještě důležitější než jindy. Dříve se stmívá a častěji se objevují mlhy, což podmínkám ideálního výhledu rozhodně nepřispívá.

Zkontrolujte také konektory baterie a její funkčnost, spolehlivost brzd a doplňte si klimatizaci. To už svépomocí nezvládněte, obraťte se tedy na svůj servis.

Vyčistěte své auto

Vaše logika vám asi říká, že umývat auto před zimou nedává moc smysl. Pokud však nečistoty odstraníte a karoserii si necháte navoskovat, získáte ochranu před solí a dalšími nečistotami, kterých se v zimě na silnici vyskytuje velké množství. Předejdete tak například zamrzání dveří či jejich korozi.

Zvažte připojištění

Víte, jaké všechny případy obsahuje vaše havarijní připojištění? Možná, že nastal ten správný čas k tomu jeho podmínky mírně změnit. Zima a s ní zmíněná snížená viditelnost totiž zvyšují pravděpodobnost nehody, včetně typických srážek se zvěří. Připojištění střetu se zvěří či připojištění čelního skla tak můžete velmi ocenit. A když už jsme u toho, zkontrolujte si také, jestli vám stále platí povinné ručení. Možná zjistíte, že i to potřebuje obnovit. Můžete tak učinit pohodlně online na Top-Pojištění.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: