10. srpna 2022
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Podmol se poprvé objeví v hraném filmu. Promítání snímku ozvláštní divadelní prvky

Pořádnou dávku emocí slibují tvůrci nového českého filmu Adam a jeho poslední cesta. A také Libora Podmola v hlavní roli. Pro mistra světa ve freestyle motokrosu půjde o debut v hraném filmu. Stejně tak pro dokumentaristu Ladise Zemana, jenž se ujal režie.

Oba pánové si zvolili nesnadné téma umírání. „Když viděla snímek moje paní, odběhla s pláčem z místnosti. Nedokázala se oprostit od toho, že jde o hraný příběh a ne o realitu,“ líčí Podmol. „Natočili jsme romantické drama, které by mělo diváky motivovat žít svůj život naplno,“ věří Zeman.

Hlavní hrdina Adam vede obyčejný život, ve kterém se necítí být šťastný. S manželkou se delší dobu pokoušejí o početí dítěte. Během chvíle se vše změní – Adam se dozví, že z něj bude táta i to, že je vážně nemocný a narození dcery se nejspíše nedočká. Rozhodne se vše opustit a vydá se na  poslední cestu. Během ní o sobě natáčí dokument, aby svému potomkovi ukázal, jaký doopravdy byl… Takový je syžet road movie, one man show Libora Podmola s prvky hraného dokumentu. „Celý film jsme natočili ve dvou lidech. Žádný štáb okolo sebe, jen já a Ladis,“ říká Podmol. „Napsal jsem kostru scénáře, Libor přidal svůj pohled. Potkali jsme zajímavého člověka, tak jsme ho oslovili a dali mu roli,“ popisuje nevšední metodu režisér.

Natáčelo se v Dánsku, na Faerských ostrovech, v atraktivních destinacích Spojených států – New York, Las Vegas, Grand Canyon. Poslední klapka padla na Srí Lance. O dramatické okamžiky nebyla nouze. Nejdrastičtější přišel první den. „Točili jsme scénu, ve které se topí hlavní hrdina v rozbouřeném oceánu. Až zpětně jsme si uvědomili, o jaký mohlo jít průšvih,“ sděluje Zeman. „Po pár krocích ve vodě mě strhla vlna a reálně jsem se topil. Na poslední chvíli jsem se dvěma prsty chytil skoby v betonu,“ vybavuje si Podmol chvíle, které mohly skončit katastrofou. „Večer jsme byli oba úplně vyřízení. Řekli jsme si, že takhle to dál nepůjde,“ doplňuje režisér.

Kino, divadlo a besední show v jednom

Nyní už je při vyprávění historky jen trochu mrazí v zádech. Přiznávají, že stejné to nejspíše bude i na premiéře. Ta se uskuteční ve středu 17. srpna v CineStar Anděl. Promítání ozvláštní divadelní prvky. Diváci se proto mohou těšit jen na devět unikátních představení. „Libor je fantastický vypravěč. Byla by škoda toho nevyužít. Zapojíme ho do hry. Obleče se do kostýmu Adama a každý bude mít možnost poznat ho osobně. Celý příběh si tak daleko více prožije,“ vysvětluje Zeman. „Připravili jsme něco, co tu ještě nebylo. V jeden večer zažijete kino, divadlo a besední show o naší dobrodružné cestě kolem světa,“ láká Podmol.

Do konce roku bude film Adam a jeho poslední cesta k vidění i v CineStar Plzeň, Liberec, Ostrava, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc a Jihlava. Tour bude zakončena 3. prosince opět v Praze na Andělu.

Adam a jeho poslední cesta:

  • CineStar Praha Anděl – 17.8.
  • CineStar Plzeň – 3.9.
  • CineStar Liberec – 17.9.
  • CineStar Ostrava – 18.9.
  • CineStar Hradec Králové – 15.10.
  • CineStar České Budějovice YGI Centrum – 16.10.
  • CineStar Olomouc – 12.11.
  • CineStar Jihlava – 13.11.
  • CineStar Praha Anděl – 3.12.

Vstupné je možné koupit na www.cinestar.cz.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: