27. července 2021
Kategorie: PR tipy

Pánské snubní prsteny – kvalita a nadčasový design

Pánským snubním prstenům se obecně věnuje o něco méně pozornosti než těm dámským. Je to ale škoda, protože variant jejich designů je také velké množství a i páni tak mají rozhodně z čeho vybírat. Od dámských prstenů se úplně nejčastěji liší tím, že jsou masivnější a mívají širší obroučku. To ale nejsou jediné možnosti. Jak si mohou muži svůj prsten vyladit přesně podle svých představ se podíváme v tomto článku.

Budete chtít ladit se svou drahou polovičkou?

Prvním zásadním krokem je se shodnout, jestli chcete prsteny pro oba stejné. Pro někoho může být naprosto samozřejmé, že si přeje, aby byly prstýnky identické, možná s pár přidanými drahokamy pro dámu. Jiný pár ale zase bude chtít poukázat na to, že oba partneři jsou jedinečné osobnosti, což dávají najevo i jejich prsteny. Můžou to vnímat také jako symbol toho, že svou jinakost umí navzájem respektovat.

Když zvolíte cestu stejných nebo velmi podobných prstenů, je často vodítkem k výběru designu dámský zásnubní prsten. Ženy totiž obě obroučky rády nosí na jednom prstě. Jestli je vám spíše po chuti vybrat si každý svůj originální prsten, je také variantou zvolit nějaký jednotící prvek. Tím může být třeba stejná barva kovu nebo stejná povrchová úprava. Jistou inspiraci k tomuto kombinování najdete mezi designéry sestavenými sadami snubních prstenů.

Kovy, které nikdy nezradí

Kvalita materiálu by měla být u výběru dámských i pánských snubních prstenů alfou a omegou. Chcete totiž, aby co nejdéle odolávaly každodennímu opotřebení a vydržely dlouho krásné bez větších zásahů. Dobrou volbou je platina, ale zdaleka nejčastější jsou prsteny ve všech barvách 14karátového zlata. Aktuálně vedou pánské prsteny z bílého zlata, ale žluté zlato je velmi tradiční volbou a v poslední době se muži nebojí vsadit i na pro ně ne úplně typickou růžovou.

A co s povrchem?

I když je to klasický design, nemusí být výsadou mužů jen hladký zlatý pánský prsten. Kromě lesklého povrchu můžete sáhnout i po matném – upraveném technikou takzvaného pískování. Hrubší strukturu získáte, když se rozhodnete využít vrypování. To může v konečném důsledku připomínat třeba kůru stromu.

Jak na to, když chcete být opravdu originální

Když hledáte neotřelý design, mají pro vás několik tipů odborníci z ateliéru KLENOTA. Můžete zvážit kombinace různých povrchových úprav. Ty prsteny ozvláštní a nesplynete tak s davem. Troufalá volba černého diamantu nebo jiného kamene na pánském prstenu také okamžitě upoutá pozornost. A jedinečně se budete cítit, i když se necháte zlákat růžovým zlatem, které u mužů není tak časté.

Na závěr svůj svatební prstýnek můžete ozvláštnit ještě rytinou. Kromě klasických iniciálů s datem svatby páry volí i spoustu originálních symbolů či nápisů. Koneckonců, proč si nenechat šperk ozdobit třeba znakem nekonečna nebo něčím osobním? U celého výběru každopádně myslete na to, že jakýkoliv šperk by měl vždy sedět právě k vám, vaší osobnosti a životnímu stylu.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: