05. srpna 2022
Kategorie: Hazardér

Oblíbený Blackjack si získal popularitu mezi herními kartami

Blackjack je karetní hra, která se odehrává mezi jedním či více hráči a dealerem. Hraje se i se žolíky a jako jedna z mála není založena jenom na náhodě, ale i na znalostech a dovednostech hráčů. Pokud disponujete znalostmi, dovednostmi a umíte tuto hru hrát, tak navýšíte svou šanci na výhru.

Existuje několik druhů blackjacku, které se liší pravidly, především pro krupiéry. To ovšem nemění fakt, že casino má vždy výhodu nad hráči.

Pravidla blackjacku

Hru začnete umístěním sázky. Po jejich uzavření začne dealer rozdávat karty. Všem hráčům rozdá po dvou kartách, včetně sobě, s tím rozdílem, že jedna zůstane schována. Pokud žádný z hráčů nebo dealer nedosáhne kombinace 21 (10, K, J, Q + Eso), tak máte na výběr:

  • Stand – zůstat na místě beze změny
  • Hit – táhnout další kartu (lze opakovat, dokud se nerozhodnete stát nebo se nepřekročí součet 21, což znamená vyřazení ze hry)
  • Double down – zdvojnásobit sázku, a přitom táhnout ještě jednu kartu
  • Split – rozdělit karty na druhý balíček, se kterým hrajete potom zvlášť
  • Surrender – vzdát se s navrácením poloviny vkladu

Jakmile všichni hráči odehrají hand, tak je řada na dealerovi, který tahá karty tak, aby byl, co nejblíže k 21. Pokud se tak stane nebo bude nejblíže k číslu 21, tak vyhrává. Hra končí vyplacení výhry vašich sázek.

Varianty blackjacku podle dvou typů nebo pravidel

Pravidla hry se liší podle dané varianty, která se právě hraje. Blackjack můžete hrát jak v kasinu, tak i online. Většinou se dělí na americkou a evropskou. Mezi nimi je rozdíl v kartách dealera. Pokud vytáhne sobě eso, tak v americké variantě ukáže druhou kartu, v případě že by skrývala hodnotu 10, což by dalo vítěznou 21 hodnotu. U evropské varianty tato druhá karta i v tomto případě zůstane zakrytá, dokud všichni neukončí sázky.

Další varianty blackjacku se liší odlišnými pravidly. Blackjack switch je kombinací zábavy a napětí, Double exposure blackjack zvýhodňuje hráče, protože krupiér odkrývá obě karty, v případě rovnosti bodů, hráč prohrává. Třetí variantou je Perfect pairs. Tady vyhrávají dvě karty stejné hodnoty (např 7+7 nebo 8+8). Pokud jsou navíc ještě stejné barvy, výhra je o něco vyšší. Nicméně, ať už se jedná o kteroukoliv verzi blackjacku, tak jsou všechny navrženy tak, aby zvýhodňovaly kasinu, díky čemuž budou bohatnout.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: