29. března 2024
Kategorie: Filmmaniak, Požitkář

Nezlomní: Příběh o přátelství, které překoná i ty nejnáročnější překážky

Mark Wahlberg v dojemném filmu inspirovaném skutečnými událostmi prochází džunglí a nachází nečekaného přítele.

Michael (Mark Wahlberg) se chystá na svůj poslední závod v adventure racingu. Po devatenácti letech v tomto náročném sportu touží po vítězství v mistrovství světa, které se koná v Dominikánské republice. Během šestidenního závodu se Michael a jeho tým setkávají s mnoha překážkami, ale to nejnečekanější je teprve čeká. Narazí na opuštěného psa, který se k nim přidá a stane se součástí jejich dobrodružství.

Michael psa pojmenuje Artuš a mezi nimi se brzy vyvine silné pouto. Artušova věrnost a oddanost ohromí Michaela i ostatní členy týmu. Závod se stává stále náročnějším, někteří z účastníků se zraní a Michael si uvědomí, že vítězství není to nejdůležitější. Skutečná síla tkví v přátelství a vzájemné podpoře.

Film Nezlomní je oslavou přátelství a odvahy. Ukazuje, že i v těch nejtěžších chvílích můžeme najít sílu v podpoře druhých. Zároveň je to příběh o tom, jak důležité je naslouchat svému srdci a dělat to, co je správné, i když to znamená vzdát se snu o vítězství.

Mark Wahlberg podává ve filmu skvělý herecký výkon. Dokonale ztvárňuje Michaelův vývoj od sobeckého závodníka k muži, který si uvědomí, že v životě existují důležitější věci než vítězství. Artušovi pak vdechuje život talentovaný pes, který si diváky získá svým šarmem a věrností.

Další informace o filmu:

  • Režie: Simon Cellan Jones
  • Scénář: Sheldon Turner
  • Hrají: Mark Wahlberg, Juliet Rylance, Simu Liu, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Bear Grylls, Paul Guilfoyle a další
  • Délka filmu: 107 minut
  • Datum premiéry: V českých kinech 11. dubna 2024

Zajímavosti:

  • Film je inspirován knižním bestsellerem Mikaela Lindnorda „The Dog Who Crossed the Jungle to Find a Home“.
  • Skutečný Mikael Lindnord sloužil jako konzultant filmu.
  • Pes, který hraje Artuše, se jmenuje Chico a je to zkušený filmový pes.
  • Natáčení filmu probíhalo v Dominikánské republice.

Film Nezlomní je skvělou volbou pro všechny, kteří mají rádi dojemné příběhy o přátelství a odvaze. Je to film, který vás nenechá chladným a na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: