23. března 2017
Kategorie: Sportovec

Největší rvačka v hokejových dějinách

Kdo sleduje hokej, tak by asi čekal že největší rvačka v dějinách hokeje se odehrála v NHL. Tedy buď v Americe a nebo Kanadě. To ale není pravda a zajímavé je i to, že největší rvačka se neodehrála v seniorském, nýbrž v juniorském hokeji.

A proč zrovna o ní píšeme?

Protože je to právě 32 let a zrovna se u nás hraje MS hráčů do 20 let. V roce 1987 se také u nás hrálo MS juniorů do 20 let. A kanadský hráč Theoren Fleury tady vstoupil do dějin opravdu nesmazatelně. Ve slovenských Piešťanech se hrál zápas Rusko – Kanada. Kanaďané potřebovali porazit Rusko o 5 gólů, aby získali titul. A Theoren Fleury poťouchle provokoval Rusy. Ve 34. minutě Rus Pavel Kostičkin už Fleuryho provokace psychicky neunesl a uchopil hokejku oběma rukama a 18letého Fleuryho tak praštil jako šavlí.

V čase 33:53 vtrhly na led obě střídačky a prali se všichni včetně obou brankářů. Byla to opravdu královská podívaná a také ovšem velká mezinárodní ostuda. Kamery ČT se tak „věnovali“ více záběrům mimo led, aby diváci neviděli co se děje na ledě. Pořadatelé dokonce vypnuli osvětlení, aby peroucí se mužstva uklidnili. Toho ovšem spíše využil Fleury a mlátil Rusy hlava nehlava. Rozhodčí z hřiště utekli, tedy resp.odjeli.

No a závěr? Samozřejmě titulu ani medaile se nedočkal nikdo. Obě mužstva byla okamžitě ze šampionátu vyloučena. Pro většinu Rusů to byla katastrofa, trest který obdrželi od své federace jim vystavil v podstatě stopku v kariéře. A Kanada? V roce 2008 vyhrála MS 20 v Moskvě! A Theoren Fleury se stal mistrem světa jako její kapitán. Jeho bilance 6+2, a dostal se dokonce do All-Star týmu MS. O pár měsíců později získává s mužstvem Calgary i Stanley Cup.

Na Piešťany však nikdy nezapomněl a prý ani nezapomene.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, , ,