11. března 2022
Kategorie: Sportovec

Co víte o curlingu? Tento sport je nenáročný a má jednoduchá pravidla

Curling je u nás známý především díky zimním olympiádám a světovým šampionátům. V České republice se o něm tolik nemluví. Je to ale skvělý rekreační nenáročnou hru, na kterou budete potřebovat dvě družstva o čtyřech hráčích. Musíte mít týmového ducha a na hru se skutečně soustředit. A každý bude mít svou funkci.

Curling si zahraje na firemní akci nebo s přáteli

Je to velmi oblíbená hra, na kterou budete potřebovat jen ledovou plochu a několik dalších komponentů. Curling je oblíbenou hru nejen na firemních akcích, ale také si ji můžete zahrát s přáteli. Tato hra vznikla už dávno ve Skotsku, z něj se curling dostal rychle i do Evropy. Až později se o něm dozvěděli také za oceánem, ale v Kanadě se stal jedním z nejoblíbenějších sportů.

Na zimních olympijských hrách se tento sport poprvé objevil v roce 1924. Od her v Naganu 1998 už se řadí mezi plnohodnotné sporty, předtím se hrál jako ukázkový sport. Zúčastnit se ho mohou jak muži, tak ženy. Pravidelně se konají také mistrovství světa v tomto sportu. Družstva mohou být také smíšená a je to sport, který je vhodný pro každého, kdo prokáže, že umí strategicky přemýšlet.

Co je cílem curlingu?

Protože je curling týmový sport, u které vidíte čtyři hráče, kteří hází kameny, a u kruh stojí zametači a snaží se, aby dráha kamene byla co nejhladší. Hráči se snaží dostat kámen co nejblíže vyznačenému prostoru na ledě. Zahrát si můžete například v Praze, kde mají čtyři dráhy. Každý tým, který se skládá se čtyř hráčů, má k dispozici osm kamenů. Když se všechny odhází, znamená to end. Utkání se pak hraje na osm nebo deset endů. Cílem této hry je kameny udržet co nejblíž středu kruhů.

Tým získává bod za každý kámen, který skončí v cílových kruzích. Na konci hry se body sčítají a vyhlásí se vítěz. Je to nenáročná hra, co se týče fyzické kondice, ale musíte přemýšlet vždy o krok napřed, než soupeř.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: