14. května 2021
Kategorie: Motorista

Nejslavnější kamioňáci světa aneb celebrity za volantem

Když přijde řeč na silná auta, většinou se řeší zrychlení z nuly na sto, počet koní pod kapotou nebo maximální rychlost. V některých kruzích je na přetřes také spotřeba, ať už vysoká, nebo naopak nízká. Dnes vám ovšem představíme slavné řidiče těch nejsilnějších vozů – kamionů. Tedy spíše poukážeme na celebrity, o nichž možná netušíte, že je osud zavál za volant klasického amerického korábu dálnic, případně jeho evropské alternativy.

Charles Bronson

Hvězda desítek westernů nejezdila vždycky s koltem nízko u pasu na bujných koních, krátce po druhé světové válce brázdil Bronson Spojené státy v dodávce a později také v náklaďáku. S jeho hollywoodskou kariérou to dlouho nevypadalo příliš růžově a nechybělo mnoho, aby Bronson nestrávil zbytek života za volantem.

James Cameron

Když se řekne James Cameron, asi se vám vybaví filmy, jako jsou Titanik, Avatar nebo Vetřelci. Ale když se Cameron rozhodl odejít z vysoké školy, aniž by získal titul, musel se začít živit nějakou nepříliš kvalifikovanou prací. A tak se rozhodl řídit kamion. Při téhle práci totiž mohl snadno pracovat na scénářích pro filmy, které ho následně proslavily, a také přemýšlet o speciálních filmových efektech. Za jednu z prvních kamioňáckých výplat si Cameron mimo jiné koupil poloprofesionální kameru.

Sean Connery

Historicky první, a podle mnoha fanoušků také bezkonkurenčně nejlepší James Bond se po kariéře v námořnictvu stal řidičem kamionu ve Velké Británii. Na rozdíl od ostatních hvězd z tohoto článku Connery za volantem dlouho nevydržel, ale než se stal uznávaným hercem, stihl vystřídat asi tucet dalších profesí. Byl třeba plavčíkem, natěračem rakví nebo modelem pro figurální kresbu.

Viggo Mortenson

Mortenson byl dlouhá léta hercem v nezávislých filmech, a tak si musel obživu zajišťovat i mimo natáčecí plac. V Dánsku, odkud pochází, proto několik měsíců řídil náklaďáky, posléze jezdil s kamionem po celé Evropě. Od té doby, co získal jednu z důležitých rolí v trilogii Pán prstenů, už však řídí jen svůj osobní vůz.

Mezi další celebrity, které si vydělávaly za volantem, patří:

  • Liam Nesson
  • Elvis Presley
  • Kurt Russel
  • Sylvester Stallone
Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: