05. května 2023
Kategorie: Sportovec

Nejlepší rady pro každého začátečníka v paintballu

Paintball je úžasný sport, při kterém můžete otestovat své schopnosti a užít si zábavu s přáteli! Jestli chcete vyrazit s přáteli na akční odpoledne nebo potřebujete vytvořit teambuilding, paintball je skvělou možností. Jestli jste to nikdy nedělali, můžete být před první bitvou na poli tohoto sportu trochu nervózní. Poradíme vám, co při paintballu dělat.

Paintballových kuliček se nemusíte bát

Hodně lidí se bojí kuliček, protože zásah může pořádně štípat. Jakmile budete mít na sobě dobré vybavení, nemáte se čeho obávat. Bude to jistě nepříjemné, ale není to tak hrozné. Navíc cílem této hry je, aby se vás kulička ani nedotkla. Držte se tohoto cíle a budete v pohodě.

Vybavení je velmi důležité

Maska na obličej je nejdůležitějším kusem výbavy. Po celou dobu, kdy budete na hřišti, ji nedávejte dolů. Rána do obličeje může být velmi bolestivá a nebezpečná. Nezapomeňte se také obléknout do maskáčů nebo černé barvy, abyste v okolí příliš nevyčnívali. Díky tomu budete velmi nenápadní.

Kdy je ideální chvíle pro střelbu?

Nikdy neprozrazujte svou polohu. Místo toho se naučte, kdy je nejlepší střílet. V první řadě je to ve chvíli, kdy máte přímý výhled na nepřítele. Střílet můžete také při krycí palbě, kdy se nepřítel soustředí na krytí svého úkrytu. A střílejte také v případě, že máte spoluhráče v nesnázích.

Experimentujte s cílem

Chcete si užít bitvu? Dejte své hře jasný cíl. Můžete samozřejmě jít jeden tým proti druhému, dokud všechny neporazíte. Stejně tak ale můžete vytvořit určitý úkol (vydání rukojmího, ukradení vlajky druhého týmu apod.). Tím oživíte tuto hru a budete postupovat s jasným cílem v hlavě.

Užijte si paintball naplno

Nezapomínejte na to, že paintball není vážná záležitost. Měli byste se hlavně bavit a zlepšovat komunikaci se svými spoluhráči. Tyto zážitky s přáteli mohou být nezapomenutelnou vzpomínkou, na kterou budete společně s radostí vzpomínat. A myslete na to, že čím častěji budete na hřiště chodit, tím více legrace si tam můžete užít.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: