14. dubna 2023
Kategorie: Motorista

Nejkrásnější elektrická auta, která půjdou na trh v roce 2023

Popularita elektrických vozů neustále roste. To je hlavní důvod, proč s novými modely přichází snad každý výrobce automobilů na světě. V letošním roce samozřejmě půjde na trh mnoho nových modelů elektrických vozů. Vybrali jsme pro vás pět nejkrásnějších modelů, na které se můžete těšit. Na trh půjde i mnoho dalších, ale tyto vozy mají nejlepší design.

Jeep Avenger

První elektrický Jeep rozhodně nebude vůz do terénu. Místo toho se můžete těšit na elegantní crossover, který bude ideální do města. Zatím to tak není, ale v budoucnosti by mohl být vybavený pohonem čtyř kol. Slibuje spolehlivou techniku a dojezd až 550 kilometrů.

Volvo EX90

Dalším elegantním vozem je Volvo EX90, které svým designem hodně překvapilo. Jde o rodinné SUV, které slibuje dokonalou bezpečnost. Líbit se bude rodinám s dětmi, kteří chtějí elektrický a zároveň velký vůz. V letošním roce by mělo Volvo představit ještě jeden elektrický model (EX30).

Nissan Ariya

Tento vůz měl být již dávno na trhu, ale Covid-19 a problémy s dodávkou čipů jeho vývoj hodně zpomalila. Letos už by se ale mělo objevit na trhu. Design je velmi klidný a elegantní. Vůz je ideální do města, protože působí velmi luxusním dojmem. A slibuje dojezd až 525 kilometrů.

Mazda MX-30 RE

Tento model zatím vyvolal jen hodně otázek. Vůz má poměrně malý dojezd, což by měl napravit spalovací motor. Ten bude sloužit jako generátor energie pro elektrický pohon vozu. Zatím není jisté, jak to bude celé fungovat a jaký to bude mít vliv na celkový dojezd. V každém případě se vzhledově jedná o zajímavou variantu do města.

Lexus RZ

Větší SUV od Lexusu využívá stejnou technologii jako Toyota bZ4X, ale oplývá klasickým designem ve stylu Lexus. Není to první elektrický model od této značky, takže se můžeme těšit na hodně zlepšení oproti UX 300e. A sportovnější vzhled zaručeně zaujme mnoho řidičů.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: