14. července 2022
Kategorie: PR tipy

Nejčastější problémy při rekonstrukci kuchyně

Kuchyň je ve své podstatě pracoviště, kde se připravují výborné obědy i lahodné večeře pro celou rodinu, a proto uspořádání jednotlivých zón i úložné prostory vyžadují pečlivé plánování. Spousta problémů, se kterými se majitelé rodinných domů i bytů potýkají v souvislosti s kuchyňským prostorem, často pramení právě z nepromyšleného návrhu, který nereflektuje jejich potřeby. Pokud si nejste jisti, jak si poradit s rekonstrukcí kuchyně, stačí se držet jednoduchého návodu. V následujících řádcích se zaměříme na časté chyby, s nimiž můžete bojovat.

PROBLÉM: Nedostatek místa na pracovní desce

Velice častým problémem je nedostatek místa na pracovní desce. Pokud často vaříte či pečete a připravujete více jídel najednou, je nezbytné myslet na optimální prostor na pracovní desce vedle varné desky a lednice. Realizace kuchyně na míru by měla být dokonale promyšlená do nejmenších detailů.

PROBLÉM: Špatné uspořádání kuchyně

Špatné uspořádání kuchyně se rovná špatnému pracovnímu postupu, který omezuje a zpomaluje vaření. Kuchyň by měla sloužit vám, a tím pádem by i uspořádání jednotlivých zón mělo vyhovovat vaším individuálním potřebám. Seznamte tedy návrháře se svými kuchařskými návyky a životním stylem, aby se to propsalo i do výsledku. Právě na základě takových informací jsou odborníci schopni vhodně navrhnout koncepci dokonalé rohové kuchyně na míru.

PROBLÉM: Málo úložného prostoru

Především v menší kuchyni jsou problematické úložné prostory. Oblíbené jsou v takové chvíli závěsné skříňky sahající až ke stropu. Využijte i rohy, přičemž rohové skříňky jsou pak hluboké. Užitečné jsou ještě stojany na kořenky a držáky na náčiní, čímž získáte více prostoru na pracovní desce.

Tak neváhejte a před realizací si nechejte navrhnout praktickou kuchyň, která vám bude vyhovovat po všech stránkách.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: