23. prosince 2021
Kategorie: PR tipy

Nebankovní společnosti a jejich rychlé úvěry

Zatímco mladí sahají po rychlé půjčce jako k prostředku k financování dovolené, dle portálu Lundea jí starší zase řeší movité nákupy. Spousta lidí se pro ní také rozhoduje před Vánocemi, kdy je do peněženky obvykle nejvíce hluboko. Ovšem je zapotřebí říci, že radost pod vánočním stromečkem je s příchodem nového roky vystřídána starostmi nad splátkami.

Nebankovní půjčka (například ViaSMS) tak není špatná, jen lidé smlouvu mnohdy uzavírají se špatným účelem. Jenže samotné nastavení některých nebankovních půjček k tomu přímo svádí. Rychlá půjčka, půjčka bez doložení příjmu či online půjčka…tyto všechny produkty mají jedno společné, jsou až překvapivě snadno k mání.

Zatímco v bance je zapotřebí absolvovat ústní pohovor, společně vyjednat podmínky a projít všemi nástrahami v podobě výši měsíčních příjmů či záznamů v registrech. V těch nebankovních se na tyto faktory už zase tolik nepohlíží. Nebankovní sektor se dlouhodobě potýká s nedostatkem žadatelů, a proto se je snaží získat všemi dostupnými prostředky. Teď ale nebankovní sektor nechceme určitě žádným způsobem hanit, samotný dlužník má mít dost sebereflexe, aby zvážil, zda úvěr skutečně potřebuje.

Nebankovní instituce to ale nejsou jenom rychlé spotřebitelské úvěry, které pokryjí nečekané finanční výdaje či pomohou překlenout dobu do další výplaty. Většina z nich má v současnosti v nabídce i hypoteční úvěry, konkrétně americké hypotéky. Jedná se o neúčelový úvěry, tudíž není zapotřebí dokládat úmysl čerpání peněz. Avšak tato benevolentnost ze stran společností je jistou měrou vykoupena vyšší roční úrokovou sazbou. Což může v konečném důsledku celou hypotéku výrazně prodražit. Hypotéka představuje jakousi půjčku se zástavou, kdy v případě nedodržení podmínek smlouvy ze strany dlužníka, může být podán exekuční příkaz na nemovitost, která je následně umístěna do dražby.

Využijte hypoteční kalkulačku Finanční Patron a najděte ten nejvýhodnější úvěrový produkt pro vás.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: