02. července 2008
Kategorie: Zvědavec

Návody k seznamování II.

Tak jsem se rozhodnul napsat další část mých úvah o seznamování. Možností je hodně, a seznámit se dá prakticky všude, a někdy dokonce i když ani sami nechceme.

Nechtěné seznámení

Po zimě jsem vyndal své silniční závodní kolo a zjistil , že má dvě vady. Ulomený ventilek a ojetý zadní plášť. Používám galuskové pláště s duší. Takže jsem se objednal do cykloservisu a domluvil si, co vše chci po zimě na kole seřídit, a co vyměnit za nové.

Asi v 16 hodin mi zvonil mobil s tím, že kolo je hotové a mohu si jej vyzvednout. Tak jsem se převléknul do cyklistického a šel ten necelý kilometr pro své kolo. Na první pohled vypadalo dobře, odzkoušel jsem mechaniku přehazovačky a brzdy. Jo a pánové, ten zadní plášť Michelin stojí 800,- Kč. Takže když porovnáme jeho velikost s pláštěm auta, je to značný luxus. Zaplatil jsem a hned nad servisem nasedl na kolo.

Jel jsem z kopce po hlavní silnici a blížil se ke křižovatce. Najednou jel vedle mě bílý Favorit a začal brzdit a odbočovat doprava na vedlejší silnici. Tak to je malér, blesklo mi jen hlavou a brzdil jsem a zároveň již ze zvyku pokládal kolo na pravý bok, abych spadnul pokud možno mimo vozovku. Řidič favoritu mě zcela jistě přehlédnul a pokračoval v odbočování. Tím mi ale uzavřel veškerý únikový prostor a zadní částí vozu mě srazil. A protože jsem s tím počítal, tak na chodník. Nadával jsem poměrně dost nevybíravě na adresu „vola a idiota za volantem“. Auto zastavilo téměř okamžitě po střetu. Ale nevystoupil „vůl a idiot“, nýbrž velmi hezká slečna a ihned se začala omlouvat, že mě přehlédnula, že takto normálně nejezdí, jestli se mi nic nestalo, jakou mám škodu na kole a teď BOMBA, že jede z práce a vyndala odznak Kriminální policie. To mě dostalo. Jednak trochu šok, že jsem po necelých 200 metrech jízdy skončil málem pod koly auta, pak z toho kdo vylezl z vozu, a nakonec je to ještě policistka. Takže zřejmě chtěla naplnit heslo:“Vymýtíme dopravní nehody ze silnic“ a srazila mě pro jistotu na chodník.

Samozřejmě se ihned přihnala svědkyně, baba co vše viděla a hned mi vnucovala svoje svědectví, a ať zavolám dopravní policii. To jsem ale s přihlédnutím k následkům nehody odmítnul. Srážka se odehrála v rychlosti cca 20 – 25 km/h, a já měl jen odřený a naražený bok a rameno. A kolo odřená řídítka a natržené sedlo. Škoda tak do 2 000 Kč. Odvoz do nemocnice jsem nepotřeboval a bylo mi hned jasné, že pokud dopravku zavolám, tak tam budu ještě 2 hodiny a té kočce dají pokutu a ještě strhnou poměrně značný počet bodů – nedání přednosti v jízdě, zranění s následnou škodou. Takže jsem opravdu jen zkontroloval, že škody na mé fyzické schránce a na kole jsou celkem zanedbatelné , a domluvil si s řidičkou schůzku na druhý den odpoledne, že vyřešíme škodu na kole a já se nechám ošetřit aby měla jistotu, že nebudu hlásit nějaký úraz či vnitřní zranění. A s tím jsme z frekventovaného místa zmizeli oba dva.

Seznámení?

Druhý den jsme se opravdu sešli. Já jsem se ošetřil doma sám, také jsem se už na kole něco napadal. Triatlonová průprava se hodila. Tak jsem jí řekl, že zdravotně jsem naprosto bez problémů a škodu na kole jsem „usmlouval“ na večeři v jedné sklepní vinárně, kde je nejen super atmosféra, ale i dobře tam vaří. Souhlasila, a tak jsme se večer sešli, dobře se najedli a povídali si o všem možném. Hrozně se smála, když jsem ji řekl o tom hesle o vymýcení nehod ze silnic, ale také se omlouvala když se dozvěděla, že to bylo mých prvních ujetých 200 metrů v onom roce. Nějak se nám to povídání zalíbilo a oba jsme došli názoru, že se tedy sejdeme k dalšímu pokračování. No a to pokračování bylo krásné a rozhodně jsem toho nelitoval. A já jsem přesvědčen, že ani ona ne. Bohužel ji přeložili do většího města, vlastně ji povýšili a já se stěhovat nechtěl a také jsem došel k závěru, že se třeba seznámím zase s někým novým, protože změna je život.

Takže pánové, seznámit se můžete i s kým nechcete, v době kdy nechcete a za situace kdy se to zdá nemožné. Chce to neváhat a jednat vždy když je to možné.

Nezapomeňte: Žena si vybírá muže a ne naopak.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: