05. listopadu 2021
Kategorie: Sukničkář

Mila Kunis: Kráska narozená v Sovětském svazu

Hollywoodská kráska Mila Kunis se nenarodila ve Spojených státech jako většina jejích hereckých kolegů, ale na druhé straně železné opony, dokonce přímo v Sovětském svazu, na území dnešní Ukrajiny. Do Spojených států její rodina emigrovala, až když bylo Mileně Markovně Kunis, jak zní celé jméno slavné herečky, sedm let. V té době ještě neuměla ani slovo anglicky. Ale už o dva roky později malou Milu rodiče přihlásili na první herecké kurzy, a když získala první roli v reklamě na panenku Barbie, bylo o jejím budoucím osudu jasno.

Modelka i herečka

Protože byla Mila odmalička k světu, kromě hraní se věnovala i modelingu. Stala se tváří několika oděvních firem a v televizním filmu Gia si zahrála slavnou modelku Giu Marii Curangi v době, kdy byla ještě dítětem. Dospělou modelku ve stejném filmu hrála jiná kráska, Angelina Jolie. Herectví nicméně nakonec u Mily zvítězilo a dostalo přednost před modelingem. Proslavit ji tak pomohly zejména seriály.

Zlatá sedmdesátá

V patnácti letech dostala Mila roli, pro kterou by jiné začínající herečky vraždily. Hrála titulní postavu v seriálu Zlatá sedmdesátá. Populární sitkom vysílala televize Fox a nakonec bylo natočeno osm sérií. V seriálu se potkala také se svým současným manželem Ashtonem Kutcherem, ale v době natáčení ještě chodila s jinou dětskou hvězdou, Macaulayem Culkinem, známým z filmové série Sám doma.

Z filmu do filmu

I díky úspěchu Zlatých sedmdesátých získávala Mila jednu filmovou roli za druhou. A pomohl jí ještě jeden seriál, v němž však nemohla uplatnit svůj půvab – přisprostlý animák Griffinovi, v němž namluvila dceru hlavního hrdiny. Výčet úspěšných filmů, ve kterých Mila excelovala, by byl dlouhý, zmíníme tedy alespoň ty, které jí přinesly nějaké ocenění:

  • Černá labuť – nejlepší herečka ve vedlejší roli (Zlaté Glóby) a několik dalších cen
  • Mocný vládce Oz – nejlepší záporná postava (MTV Awards)

Zdroj / foto: bestofcomicbooks.com.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: