29. května 2024
Kategorie: PR tipy

Matyáš Klíma slaví stříbro na mistrovství světa dřevorubců!

Český dřevorubec Matyáš Klíma se stal senzační stříbrnou medailistou na mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS® World Trophy, které se konalo v Milánu. Klíma v dramatickém finále podlehl pouze obhájci titulu Jacku Jordanovi z Nového Zélandu, čímž dosáhl nejlepšího umístění českého závodníka v historii šampionátu.

Napínavé finále plné dramatu

Diváci v milánském Allianz MiCo Convention Centre sledovali s napětím souboje 16 nejlepších dřevorubců z celého světa. Závodníci se utkali v sérii vyřazovacích disciplín, které prověřily jejich sílu, rychlost a preciznost. Klíma se s bravurou probojoval až do finále, kde se utkal s Jordanovou suverenitou. I když Klíma předvedl skvělý výkon, novozélandský šampion v závěrečném souboji s názvem „Stock Saw“ dokázal Klímu porazit a potvrdit tak svůj hattrick vítězství na World Trophy.

Klíma: „Jsem nadšený a šťastný!“

Jsem opravdu nadšený a šťastný z druhého místa,“ svěřil se Klíma po závodě. „Bojoval jsem o vítězství a věřil jsem si, ale Jack byl dnes prostě o krok napřed. I tak je to pro mě obrovský úspěch, zvlášť když jsem porazil některé z nejlepších závodníků ze zámoří. Doufám, že můj výsledek bude inspirací pro další generaci českých dřevorubců a že se nám podaří v budoucnu dosáhnout na ještě vyšší příčky,“ dodal Klíma.

Stříbrná medaile jako symbol růstu evropského dřevorubectví

Klímovo stříbro je skvělým úspěchem pro český i evropský dřevorubecký sport. Jeho umístění potvrzuje rostoucí úroveň dřevorubců v Evropě a ukazuje, že i na tomto poli se můžeme vyrovnat světové špičce. Klíma je vzorem pro mladé závodníky a jeho medaile je jasným signálem, že i v dřevorubeckém sportu se Češi mohou prosazovat na nejvyšších úrovních.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: