13. března 2023
Kategorie: PR tipy

Která coupéčka na trhu patří mezi ta nejluxusnější?

Když světu vládnou velká SUV, je čas od času dobré zavzpomínat na doby charismatických coupé. Patříte mezi fanoušky třídveřových modelů? Tyhle vozy nového století vás dostanou do kolen.

1) Bentley Continental GT

Bentley coupé s osmiválcem pod kapotou se nijak nesnaží skrývat ani luxus, ani výkon. Už od pohledu je patrné, že s touhle střelou se budete moct po silnicích prohánět jako o závod.

Elegantní křivky a aerodynamická karoserie Continentalu GT propůjčují vzhled luxusního sporťáku. Ani uvnitř na vás ale zklamání nečeká. Třídveřový model zkombinoval všechny dnes už nepostradatelné technologie, ale s vkusem a grácií. Při usazení za volat budete mít skutečně pocit, že sedíte v důstojném autě určeném pro skutečného gentlemana. Ruční řemeslná výroba a prvotřídní materiály už jsou jen třešničkou na dortu.

2) Range Rover SV Coupé

Že byste Range Rover ve třídveřovém provedení nečekali? Jeho SV Coupé vás překvapí. Britská automobilka si zavzpomínala na první generaci svých vozů z doby, kdy třídveřové modely dominovaly jejímu portfoliu. Podle jejich vzoru vyvinula ultraluxusní coupéčko přizpůsobené 21. století.

Čtyřmístný třídveřák v sobě ducha Range Roveru nezapře. Designéři dokázali skvěle přenést povahu poměrně robustních aut do kompaktnější karoserie. Samozřejmostí je pak výhradně ruční výroba podle specifik koncového zákazníka a zážehový, kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru a výkonu 565 koní.

3) Rolls-Royce Phantom Coupé

Klasika z módy nikdy nevymizí. Ač je Phantom o pár let starší než Continental GT, svým charismatem se stále řadí mezi jedny z nejluxusnějších coupé na planetě.

Vznikl na základě legendární stejnojmenné limuzíny, která na začátku milénia stála u znovuzrození značky Rolls-Royce. Ručně vyráběný hliníkový rám, komfort podpořený tou nejjemnější kůží na trhu a dostatečně výkonný motor o objemu 6,75 litru jsou zárukami kvality.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: