25. února 2022
Kategorie: Hazardér

Jsou nákupy kryptoměn hazardem?

Kryptoměny jsou dnes oblíbenou měnou, která nabývá na hodnotě. Alespoň to tak je z dlouhodobého hlediska. O pravou měnu ale vůbec nejde, protože kryptoměnami se většinou ještě nedá nakupovat a pokud si je nakoupíte, je to anonymní a nikdo netuší, kolik jich máte a kde jste je zakoupili.

Nákup kryptoměn je plný rizika

Při nákupu kryptoměn musíte zvážit hlavně rizika. Musíte si uvědomit, kolik do měny chcete investovat. Na trhu je dnes mnoho druhů kryptoměn, a proto je dobré chvíli trh sledovat, než se rozhodnete pro samotný nákup. Musíte zhodnotit také míru rizika, protože kryptoměny jsou nestálou jednotkou a během minuty jejich hodnota může spadnout o mnoho procent.

Většina lidí bezhlavě nakupuje kryptoměny, aniž by zvážili rizika, která to obnáší. Mnozí odborníci se domnívají, že obchodování s kryptoměnami je pouze bublina, na kterou mohou neznalí lidé doplatit i několika stovkami tisíc. Pokud se přeci jen rozhodnete nakoupit kryptoměny, bude nutné vědět rizika, které nákup obnáší.

Kryptoměny může nakupovat každý

Chcete investovat své peníze, ale nechcete kupovat nemovitosti nebo si zakládat spořící účet? Jednou z možností je nákup kryptoměn. I zde ale existují jistá rizika. Kryptoměny jsou na trhu velmi nestálé, během minuty se jejich hodnota může snížit nebo zvýšit – k tomu přitom stačí pouze jedna věta miliardáře, který má obrovský vliv. Mezi nákupní a prodejní cenou pak může být velký rozdíl.

Pokud se rozhodnete pro nákup kryptoměn, musíte myslet na poplatky spojené s nákupem. Dnes už sice existují různé aplikace na nákup kryptoměn, pořád se ale objeví takové, které z vás dostanou i poplatky, které nebudou nízké. Protože je nákup kryptoměn anonymní a nikde se neeviduje, můžete si jich nakoupit kolik chcete. Vlády většiny zemí se ale snaží prosadit, aby se z příjmů z kryptoměn odváděla daň.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům: