27. května 2022
Kategorie: Sportovec

Jaké sporty jsou nejvhodnější pro muže?

Máte okolo sebe muže, který by chtěl začít s nějakým sportem, ale neví, kde začít? Můžete mu dát přečíst tento článek, ve kterém se dozvíte, jaké sporty u mužů nejvíce frčí a které může zkusit, pokud se na to bude cítit. Patří mezi ně například sumo, golf nebo fotbal.

Sumo se hodí pro osoby s vyšší váhou

Můžete zkusit například sumo, které patří mezi nejoblíbenější sport v Japonsku. Není to ale nic pro hubené a slabé muže, protože na tento sport budete potřebovat hodně tlustou tukovou vrstvu a také spoustu síly. Obézní muž se snaží vytlačit toho druhého z kruhu a tím pádem zvítězí. Dalším sportem je golf. Ten je oblíbený hlavně u mužů z vyšších vrstev, je to sport nenáročný na fyzickou kondici.

Golf je především pro muže, kteří si během něj mohou popovídat o svých ženách, práci a plánech. Není tak divu, že tento sport hrají hlavně manažeři nebo ředitelé vysoce postavených společností. Nemohli bychom nezmínit také fotbal, který milují muži po celém světě. Je to sice primárně mužský sport, ale hrají ho také ženy. Fotbal muži především sledují s přáteli v hospodě u piva, a debatují nejen o hráčích, ale také hlasitě fandí.

Motocykly táhnou, stejně jako bojové sporty

Motokros patří mezi motocyklové sporty, které jsou mezi muži také velmi oblíbené. Motokros se jezdí na terénních tratích, které jsou uzavřené pro ostatní. Motocykly musí být na tento sport upravené a nejedná se o levný koníček. Můžete se ale naučit ovládat svůj stroj a dostat se mezi nejlepší jezdce, pokud se motokrosu budete skutečně věnovat. Zažijete spoustu adrenalinu, většina jezdců nepoužívá žádné chrániče.

Dalším sportem pro pořádné chlapy je MMA. Jedná se o jeden z bojových sportů, název vychází z anglického Mixed Martial Arts. Je to kombinace bojových sportů. Můžete sem zařadit Thajský box, TaekWon-do nebo Judo. Bohužel i tento sport má svá rizika, bojovníci většinou nejsou extra chráněni a po zápase mohou skončit v nemocnici.

Líbil se ti článek? Sdílej jej přátelům:
Štítky:, , , ,